Vybíráte matraci? Víme, co je při výběru důležité

Vybíráte matraci? Víme, co je při výběru důležité

Jakou matraci si vybrat? Jak vybrat matraci? To je otázka, kterou si pokládá nejeden člověk, který touží po zbrusu nové matraci, která by se podílela na kvalitě jeho spánku. Pokud bude mít člověk kvalitní matraci, znamená to, že se dobře vyspí a že jeho den bude opravdu vydařený. Pokud bude člověk spát na nekvalitní matraci, která mu způsobí jen bolest zad nebo hlavy, den takového člověka nebude patřit k nejlepším. Pokud jste se rozhodli investovat do zbrusu nové matrace, prozradíme vám, co je při výběru důležité a co vám zajistí, že spánek bude opravdu kvalitní. 

Informujte se o certifikátech a použitých materiálech

Při výběru matrace hraje roli několik kritérií. K nim patří například tvrdost matrace, výška matrace, také to, jestli má matrace potah. Málokterý člověk se však při výběru informuje o certifikátech a také o použitých materiálech. A to je chyba. 

Velmi důležité je vědět, jaké je složení použitých materiálů u latexových matrací, u pěnových matrací, také u ortopedických matrací nebo u jiných podobných matrací. Složení použitých materiálů totiž ovlivňuje naše zdraví. To, že je napsáno, že potah je z ekologického materiálu ještě neznamená, že při lepení bylo použité lepidlo na bázi rozpouštědel, z něhož se vylučují tělu škodlivé látky. 

Pokud má matrace certifikát či osvědčení, je to jako kdyby měla matrace doklad o bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti. 

Na co se vtahuje záruka u dané matrace?

Ať už budete vybírat pěnovou matraci nebo pružinovou matraci, informujte se o tom, co spadá pod záruku. Co obsahuje záruka dané matrace? Čeho se záruka týká? Životnost matrací se odhaduje na sedm až deset let, po této době je třeba matrace vyměnit. Kdyby náhodou během této doby došlo k proležení nebo poškození, můžete matraci reklamovat. Ovšem opět upozorňujeme, ať se informujete o tom, na co všechno se záruka vztahuje a nevztahuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *