Chcete požádat o dotaci Nová zelená úsporám? Víme to nejdůležitější

Chcete požádat o dotaci Nová zelená úsporám? Víme to nejdůležitější

Rozhodli jste se investovat do solárních panelů nebo do výměny oken či střechy? Neplaťte to sami, raději požádejte o dotaci Nová zelená úsporám, která vám může finanční zátěž trochu zmírnit. Dotace Nová zelená úsporám je přímá podpora formou jednorázového finančního příspěvku, který se stanovuje na základě pravidel programu Nová zelená úsporám. Dotační program je financován ze státního rozpočtu České republiky, kde finanční prostředky pro dotace jsou spravovány a poskytovány Státním fondem životního prostředí. 

Pokud chcete o dotaci požádat, nabízí se otázka, na co všechno se vztahuje či kdo na ni má nárok. Prozraďme si tedy ty nejdůležitější informace, které se zmiňované dotace týkají. 

Kdo má a kdo nemá nárok na dotaci?

Na dotační program má nárok každý majitel, spoluvlastník nebo stavebník rodinného domu, který není zatížen exekucí nebo kde není jiný závazek vůči státu. To, že je rodinný dům financován hypotékou, stavebním spořením nebo jiným finančním produktem, to nevadí. Jen exekuce a podobný závazek je překážkou v získání dotace. 

Na co se dotace vztahuje?

Nabízí se také otázka, na co je dotace určena, na co všechno se vztahuje. Dotace podpoří výměnu oken, fasád, také střechy nebo podlahy. Získat ji můžete i na výstavbu nízkoenergetického nebo pasivního domu, respektive domu s podporou tepelných čerpadel. A také existuje takzvaná podpora C, což jsou dotace určené na výměnu zdroje tepla, respektive na pořízení fotovoltaického nebo solárního termického systému. 

Nemusí to být jen na vás

Zdá se vám získávání dotace příliš složité a časově náročné? Nechte to na odbornících ze Zelené dotace, kteří vám zdarma poskytnou základní úvodní servis spočívající ve zpracování energetické studie s kalkulací investičních nákladů a výši možné dotace. Mohou vás provést agendou dotačního programu Nová zelená úsporám, dovést vás mohou až k čerpání finančního příspěvku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *