Největší chyby v prostorách koupelny

Koupelna by měla být prostor, kde se cítíte výborně. Je to ostatně první místnost, kam míříte po probuzení. Přesto mnoho domácností v koupelnovém designu často selhává. Na co se zaměřit?  

Jedna barva velí všem 

Když přijdete do prostoru vaší koupelny, kolik barev vidíte? Jedná se o směsici, ve které se nikdo nevyzná, a která nemá jednotnou myšlenku? Pokud je ve vaší koupelně přemíra barev, ráno se asi nejlépe nenaladíte. Již od samotného rána na vás bude působit tolik podnětů, že nebudete vědět, čeho se chytit.  

V koupelně by měla vždy vládnout jedna centrální barva. Ta se následně opakuje na několika místech v celé místnosti. Nesnažte se přidávat další odstíny, pouze rozvíjejte tuto myšlenku jednoty. Jako doplňkovou barvu použijte například bílou nebo krémovou.  

Drogerie úplně všude 

Není asi úplně snadné udržovat pořádek v koupelně, kde je přemíra volně stojících předmětů. Místo toho, abyste měli šampóny a mýdla na hraně vaší vany, se snažte jim najít lepší místo. Můžete použít například závěsný drátěný systém, nebo vzhledné poličky. Zbytek předmětů, které nepoužíváte ve vaně, skryjte do skříněk. Opět se snažte o to, aby byly v prostoru koupelny pouze základní barvy, nikoliv směsice produktů, které jsou ihned na očích.  

Špatná údržba 

Není nic horšího než nechat úklid koupelny na víkend. Poté vám nezbývá nic jiného, než si skutečně dát záležet a leštit každý kout koupelny. Abyste měli z vaší koupelny dobrý pocit skutečně každé ráno, dejte se do uklízení po každé koupeli. Stačí jen hadrou přejet sanitu a dlaždice, a je hotovo. Reprezentativní podoba koupelny se bohužel neudělá sama. Dobré řešení pro zaneprázdněné je také objednat si pravidelný úklid bytu v době, kdy jste v práci. A nemusíte řešit nic. 

Jak je na tom vaše koupelna? Také vidíte prostor ke zlepšení? Nebo jste již v bodu, kdy je všechno podle vašich představ?  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *