Selský styl a bytové textilie, bez kterých se neobejdete

Selský styl a bytové textilie, bez kterých se neobejdete

Styl anglického venkova, nebo nadčasový selský styl se hodí nejen pro tvorbu originálních bytových konceptů, ale také pro hotelnictví. Na jaké materiály a vzory se spolehnout, a co naopak do tohoto stylu vůbec nepatří?  

Jednotná barevná koncepce 

Selský styl nikdy nehýřil barvami. Bude vám stačit jedna dvojkombinace barev, kterou můžete používat v rámci celé místnosti. Klasickým představitelem je červenobílá kombinace. Tu použijete na celé řadě míst, aniž byste si kazili reputaci. O co se postará? Prostor dokonale zabydlí, umožní příjemnou změnu. Zútulníte celou místnost.  

Bavlna je základ úspěchu 

V selském stylu se snažíme navázat na odkaz našich předků. Jen stěží by se nám to podařilo, když budeme používat syntetické materiály. Bavlna je proto jasná volba. Károvaný vzor je odkaz našich předků, stejně jako modrotisk. Když zvolíte některou z těchto variant, budete velmi příjemně překvapeni, jak si poradí s výzdobou místností.  

Nezapomeňte na závěsy, na záclony, ale také na drobné předměty z textilu, které dokáží vytvořit kýženou atmosféru. Prostírání ze stejné látky, malé pytlíčky na koření z vámi zvolené textilie, nebo třeba originální utěrky. To vše podpoří celkový styl.  

Dekorujte s citem 

V prostoru restaurace v selském stylu je dovoleno vše. Pozvěte si do hlavní role předměty z dob dávno minulých a radujte se z toho, jak se u vás zabydlí a najdou nové využití. Staré nádobí, předměty denní potřeby. Vše krásné, co bude tvořit jedinečnou symfonii a atmosféru, kterou si pro místnost přejete. Přidejte starý fotografický přístroj, malý psací stroj, nebo třeba starý šicí stroj, na který položíte květináč se suchými vazbami. Tvořte kompozice, které se k sobě krásně hodí.  

V selském stylu nejvíce vynikne bavlna. Přidat ale můžete také ručně tvořenou krajku, například pro lemy záclony. Stylový prostor si rozhodně žádá vysoce ceněnou řemeslnou práci.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *