Hortenzie do záhonu i do květináče. Jak se o ni správně starat?

Hortenzie do záhonu i do květináče. Jak se o ni správně starat?

Hortenzie patří k nejoblíbenějším květinám, které u nás pěstujeme. Nemůžeme se tomu divit, vždyť hortenzie jsou tak krásné! Až zrak přechází. Málokdo však ví, že hortenzie patří ke květinám, které můžeme pěstovat jak na záhonu na zahradě, tak v květináči v interiéru. Ať už se rozhodnete pro takové či makové pěstování, poradíme vám, jak se o ni správně starat, aby vám neuhynula a aby se jí dobře dařilo.  

Hortenzie patří k rostlinám, které milovali už naše babičky. Jejich obrovskou výhodou je zmíněná možnost pěstovat je jak v květináči, tak na záhonu na zahradě. Nebo ji budete pěstovat na balkoně v truhlíku? 

Nasaďte ji do vhodné půdy 

V každém případě musíte hortenzii zasadit do vhodné půdy. Každá rostlina potřebuje půdu jinak kyselou, hortenzie potřebuje půdu kyselou, která je vlhká, ovšem ne přemokřená (mohly by začít hnít listy). Půda by také měla být lehká a humózní.  

Ideální místo na pěstování je polostín, který hortenzie naprosto milují. Co nemají rády, tak je příliš velký a hluboký stín, ten jim nedělá zrovna dobře. Ostatně to poznáte podle květů hortenzií. Třeba pokud necháte ve stínu hortenzii s červenými květy, nebudou krásně pestré, ale naopak budou spíše vybledlé.  

Jak hortenzii hnojit a zalévat? 

Pokud se rozhodnete pěstovat hortenzii, měli byste vědět, jak tuto rostlinu hnojit a jak ji také zalévat. Co se týče zálivky, tu vyžaduje hortenzie pravidelnou. Pokud na ni zapomenete, hortenzie vám to dá vědět, a to svými svěšenými listy. Naopak pokud ji přelijete, to vám také dá vědět, a to tak, že začne hnít (při přelití ji můžete také utopit).  

Co se týče hnojení, ideální je hnojení takzvaným kapalným hnojivem, které budete aplikovat zhruba dvakrát do měsíce. Minerální či organické hnojivo se nedoporučuje, může se stát, že rostlinu přehnojíte, pokud byť jen trochu pozměníte doporučené dávkování. Pokud budete aplikovat kapalné hnojivo, to rostlina lépe snáší.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *