Květiny na skalku

Jaké květiny zasadit na skalku?

Pokud jste majitelem domu se zahradou, určitě přemýšlíte nad tím, jaké květiny na zahradu zasadit. Do rohů zahrady, kam nezasvitne sluníčko, se dávají zejména břečťany, které se dokážou sžít s jakýmkoli prostředím, rostou takřka všude. Mnozí lidé se však nejdříve zajímají o svou skalku, která se většinou nachází u jezírka, u vchodových dveří nebo například vedle altánku či zahradní pergoly. Té si většinou všimne člověk na první pohled, proto je důležité na ni klást důraz.

Jestli svádíte dilemata a nevíte, jaké květiny na skalku zasadit, jaké květiny se budou na skalce vyjímat, poradíme vám. Vždyť skalka je krásné místo, které by mělo zářit všemi barvami, proto je chyba, když lidé sází jenom na jednu rostlinku a ještě v neutrálním zeleném odstínu.

Lilie zdobí skalku během léta

Jelikož venku panuje léto, je třeba se zaměřit na letní rostlinky, které skalku budou krásně zdobit. Mezi typicky letní květiny se řadí lilie, které nejsou nijak náročné, pokud jsou na slunném stanovišti a jsou pravidelně zalévány. Lilie se během léta vyjímají na nejedné skalce. Jsou ideální zejména na takové skalky, které chtějí hned zaujmout. Svou velikostí však nemusí vyhovovat všem majitelkám skalek, přece jenom lilie se neřadí k těm nejnižším květinám, které na svou skalku můžete zasadit.

Růže jako nedílná součást skalek

Pokud se skalka nachází u plotu zahrady, doporučujeme zvolit růže, které krásně obrostou zahradní plot. Jedná se o květiny, které se zásadně sází na podzim. Během zimy se seznámí s půdou, v níž se nachází, a na jaro krásně vykvetou. Svou úplnou krásu však ukazují až v létě, kdy jim sluníčko přeje a podporuje je v růstu.

Na své skalky můžete zasadit různé odrůdy růží. Mnozí lidé se rozhodují pro drobnější odrůdy, jiní volí masivní růže, jejichž květy jsou velké jako dlaň.

Věčné pivoňky

Čím dál častěji se na skalku sází i pivoňky. Je však nutné poznamenat, že se jedná spíše o květinu vhodnou do předzahrádky, nikoli na malou skalku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *