Styly domácností

Do jakých stylů můžeme zařídit svou domácnost?

Zařizování domácnosti nikdy nebylo kreativnější. Dnes se na pultech obchodů s bytovými doplňky a nábytkem nachází tolik dech beroucích kousků, které musíme pořídit do svého domácnosti, že s nimi vykouzlíme skutečně stylovou a moderní domácnost, kterou se budeme chlubit široko daleko. Mnozí lidé však svádí neustále boje a dilemata sami se sebou, protože nevědí, do jakého stylu svou domácnost zařídit. Rozhodují se mezi různými styly, v poslední době jsou to zejména tři styly, které jsou nejatraktivnější.

Otázkou je, jaké styly to jsou?

1) Skandinávské bydlení

Pokud milujete jednoduchost a neutralitu, zamilujete si skandinávské bydlení. Jedná se o krásné bydlení, které je doslova dech beroucí. Díky svému neutrálnímu, bílému zbarvení vypadá čistě a jednoduše, ženy ho doslova milují. Mezi nejtypičtější barvy tohoto stylu patří bílá, která se kombinuje s jemnými tóny jiných barev. Pestrost a barevnost nemá ve skandinávském bydlení co pohledávat.

I při výběru nábytku se dbá na bílou barvu nebo na světlé tóny, které nijak nevykřikují z místnosti. Co je povoleno jako jediné, jsou barevné květiny, které dodávají místnosti milou a příjemnou atmosféru.

2) Anglické bydlení

Zatímco skandinávské bydlení je milé, neutrální, jednoduché, anglické bydlení si vyžaduje přírodní materiály. Při výběru nábytku se zaměřujte na masivní dřevěný nábytek, který se kombinuje s masivními a vkusnými doplňky, jako jsou velká zrcadla nad krbovou římsou nebo velké rodinné fotografie, jež jsou postaveny na krbové římse.

3) Art Deco

Populární je i takzvaný styl Art Deco, který si zamiluje každý, kdo miluje luxus. Tento styl se dostal do módy ve dvacátých a třicátých letech a specifiky jsou lesklé materiály a výrobky. Požadováno je stříbro, zlato a měď, dokonce i nábytek musí být vyroben z lesklého materiálu. Důležitý je bar, který sídlí uprostřed hlavní místnosti domu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *