Jak vybrat rychlovarnou konvici do kuchyně

Jak vybrat rychlovarnou konvici do kuchyně

Bez ranní kávy by mnozí z nás neudělali ani ránu. Zatímco někteří investovali do kávovaru, jiní mají ve svých kuchyních jenom rychlovarné konvice, které jim připraví sice instantní, ale přesto také dobrou kávu. V případě, že patříte k lidem, kteří teprve vybírají rychlovarnou konvici (třeba proto, že jim ta stará vypověděla nedávno službu), možná nevíte, pro jakou se rozhodnout. Aktuálně je na trhu mnoho typů rychlovarných konvic, člověk neví, jakou si domů přinést.  

Stejně jako u všeho, i u rychlovarných konvic můžete vybírat konvici dle jistých kritérií a pravidel či požadavků. Aby byl výběr jednoduší, všechna kritéria jsme shrnula, ať nad výběrem nestrávíte své mládí.  

Vybírejte podle objemu rychlovarné konvice 

Důležité je vybírat například podle objemu rychlovarné konvice. Pro kolik lidí budete kávu nejčastěji vařit? Jste doma sami s partnerem nebo jste větší rodina? To všechno má vliv na to, jakou rychlovarnou konvici si koupíte. Větší rodiny by si měli koupit rychlovarnou konvici většího objemu. Tu doporučujeme i lidem, kteří si kupují konvici do kanceláře, kde se stále pohybuje hodně lidí. Samozřejmě čím objemnější konvice to bude, tím více zabere místa. Proto se nejdříve podívejte, kolik máte prostoru na lince.  

Jaký má konvice příkon? 

Informujte se také o příkonu, bez informace o něm nekupujte rychlovarnou konvici. Příkon nám totiž prozradí, kolik spotřebujeme energie a taky za jak dlouho se začne voda vařit. Čím větší má konvice příkon, tím je rychleji uvařená voda. Obecně platí, že čím větší konvice, tím je příkon rychlejší. Ale není to psané pravidlo.  

Z jakého materiálu je konvice vyrobená? 

Taky se nabízí otázka, z jakého materiálu je konvice vyrobená. Plastové konvice jsou nejlevnější variantou, ale nemá velkou životnost, i když se udržuje poměrně snadno. Nerezové konvice jsou dražší, ale vydrží bez zápachu, což se cení. Skleněné konvice se musí častěji čistit, ale po designové stránce jsou naprosto dokonalé. Nepřehřívají se, ale je o něco těžší. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *