Vybíráme zahradní provzdušňovač

Vybíráme zahradní provzdušňovač

Pokud jste majitelem zahrady, měli byste investovat do kvalitního zahradního nářadí a techniky. Díky tomu bude péče o zahradu hračkou. Dnes už nemusíte trávník kosit kosou, ale můžete využít moderní sekačky na trávu, některé z nich dokonce posekají trávník i bez vaší pomoci. Ostatně existuje i mnoho jiných pomocníků, kteří vám pomůžou konkrétně s péčí o váš trávník kolem domu. Například takový provzdušňovač. Ten ocení zejména váš trávník.  

Pokud jste se s provzdušňovačem nikdy nesetkali, možná jste se setkali s takzvaným vertikutátorem. Jedná se o jednu a tu samou věc. Úkolem vertikutátoru neboli provzdušňovače je provzdušnit trávu a odstranit z ní nečistoty.  

Vertikutátor jako tajemství krásného trávníku 

Ptali jste se někdy sami sebe, proč má váš soused tak krásný trávník? Možná jste nikdy nedostali odpověď. Odpovědí je však vertikutátor. Jedná se o nástroj, jehož název pochází z anglického názvu. Jeho tajemstvím je, že vyhrabává travní plsti, mech, také ostatní nečistoty, které zabraňují bezproblémovému a správnému růstu trávníku. Vyhrabávají nečistoty však takovým způsobem, aby ke kořenům pronikla vláha a také vzduch, jež jsou potřebné pro zdravý růst trávy. Během “čištění” trávníku tak trávník i provzdušňují.  

Právě vertikutátory jsou tajemstvím každého krásného trávníku. Vertikutaci provádějte zpravidla dvakrát do roka, a to na jaro a na podzim.  

Jak si vybrat správný vertikutátor 

Rozhodli jste se do vertikutátoru investovat? Pak nevybírejte podle ceny nebo vzhledu, ale hlavně podle elektrického pohonu, který musí mít nejméně jeden kilowatt, benzinový alespoň tři. Každý vertikutátor musí mít bezpečnostní brzdu nožů nebo motoru, rukojeť by měla být sklopná s možností si ji výškově nastavit. Ideální bude, když bude mít vertikutátor větší kolečka.  

Při výběru vertikutátoru se zaměřte i na pojezd, jestli ho stroj má. Ten je vhodný hlavně pro členitý terén. Hřídel vertikutátoru musí mít valivé uložení. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *