Nekvetoucí rostliny s dekorativními listy. Jaké jsou nejhezčí?

Nekvetoucí rostliny s dekorativními listy. Jaké jsou nejhezčí?

Pokojové rostliny jsou součástí našich domovů, o tom není sporu. Lidé si je kupují proto, aby svou domácnost oživili, aby domácnost trochu zútulnili. Jenže je pravdou, že ne všichni lidé vědí, jaké rostliny si do svého interiéru pořídit. Drtivá většina lidí volí pokojové rostliny stálezelené, které nekvetou a které tak ladí s moderní domácností. Jiným však přijdou stálezelené rostliny smutné, proto chtějí aspoň nějaké oživení jejich listy. Existují naštěstí i takové pokojové rostliny, které mají listy dekorativní.  

Pokud nechcete do svého interiéru přinést květinu, která kvete do pestrobarevných kombinací, ale nechcete mít ani smutnější stálezelené rostliny, doporučujeme investovat do rostlin s dekorativními listy. Takových je opravdu požehnaně, vybrali jsme několik z nich, které můžete znát minimálně z doslechu.  

Šáchor 

Jednou takovou rostlinou je takzvaný šáchor, což je rostlina, která k nám doputovala až z dalekého Madagaskaru. Jedná se o rostlinu s dlouhými, kulatými zelenými stonky, na nichž jsou nádherné úzké listy, které mají deštníkovitý tvar. Tato rostlina může dorůst až do výšky člověka, jsou proto ideální třeba do rohů místností, ovšem pokud jsou rohy světlé. Světlé stanoviště totiž potřebují ke svému spokojenému a bezproblémovému růstu.  

Fittonia 

Znáte rostlinu jménem fittonia? Určitě ano. Jedná se o rostlinu s plazivými lístky, které jsou jako kdyby protkané síťovinou červené žilnatiny. Tato rostlina pochází z dalekých tropických lesů, miluje vzdušnou vlhkost díky tomu, odkud pochází, daří se jí na místech, kde je teplota vyšší než patnáct stupňů Celsia.  

Leea 

Rostlina jménem Leea guinensis pochází z daleké tropické Afriky. Lidé ji dnes u nás pěstují hlavně pro její dlouhé listy, které se barví do sytě červené barvy. Nejvíce se u nás pěstuje její odrůda burgundy, která má sytě červený stonek a rub listu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *