Co nesmí chybět na dokonalé zahradě?

Co nesmí chybět na dokonalé zahradě?

Rozhodli jste se ze své zahrady udělat dokonalé místo k odpočinku? Rozhodli jste se ze své zahrady udělat takovou oázu klidu, kterou vám bude každý závidět? Pokud chcete ze své zahrady udělat dokonalé místo, které vám budou závidět hlavně vaši sousedé, víme, co na ní nesmíte postrádat nebo co na ní nesmí chybět. Abyste se na své zahradě cítili jako v ráji, aby všechno kvetlo a rostlo tak, jak má, to není nic těžkého a náročného. Jenom je třeba vědět, co zkrátka na zahradě nesmí chybět.  

Trávník 

Zahrada bez trávníku? A kde jste to slyšeli? Zahrada není zahradou, pokud na ní není trávník. Jen trávník dodá vaší duši klid. Aby byl trávník krásný, je třeba se o něj starat. Ale jak jsme zmínili, není to nic náročného. Když je tráva vysoká, zkrátka ji posekáte sekačkou na trávu. Když je podzim nebo jaro, vezmete do ruky vertikutátor, který trávník provzdušní a odstraní z něj plsti a také mechy, které mu brání v bezproblémovém růstu. A když začíná padat listí, jen vezmete hrábě a odstraníte ho.  

Ovocné stromy a keře 

Zahradu máme většinou spojenou s ovocem a zeleninou, které si na ní pěstujeme. Žádná zahrada by tak neměla postrádat ovocné stromy a keře, které jsou právě nyní osázeny vynikajícími plody. Pokud chcete na svou zahradu ovocné stromy vysázet, měli byste myslet na to, aby měly jednotlivé stromy dostatečný prostor růst.  

Květiny 

Květin není nikdy dost, zejména na okrasné zahradě ne. Okrasné květiny zkrátka patří na každou zahradu, podtrhují její krásu a zahradu zútulní. Ideální jsou takové rostliny, které nepotřebují moc péče, ale které kvetou do různých barev. Jen barevné zahrady jsou veselé zahrady. Pokud si nejste jistí tím, jakým květinám se bude na vaší zahradě dařit, poraďte se s odborníkem, který vám prozradí, jak se o konkrétní druhy květin starat.  

Zahradní posezení 

Altánek nebo pergola – to je taky součást každé krásné zahrady. Nemůžete si přece svou zahradu vychutnávat tak, že budete sedět na krásně rostoucím trávníku! Navíc, když budete mít pergolu nebo altán, budete moct pozvat své známé na grilování! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *