zahrada

Jak vytvořit zahradu, v níž se doslova zastavil čas?

Pokud máte svou vlastní zahradu, jistě moc dobře víte, že se s ní pojí kupa starostí – tedy hlavně přes jaro, léto a podzim. Přes zimu naštěstí celá zahrada usne a utichne a vy se tak na tři měsíce můžete trochu oddálit tomu věčnému sečení a zalévání. Jenže na jaro to zase začne – sečení, zalévání, zahradničení a mnoho dalšího, co se se zahradou pojí.

Navíc každým rokem se snažíte mít zahradu o něco hezčí než rok předtím. Snažíte se tedy vysadit nové kytičky, které konečně vyrostou – ne jako loňský rok. Snažíte se si zahradu hezky upravit tak, aby všichni sousedé jenom záviděli. Jenže to všechno není jenom o květinách, ale také i o výbavě zahrady. Poradíme vám, jak udělat zahradu tak, aby to vypadalo, že se v ní rovnou zastavil čas.

Svažité pozemky jsou bonus

Mnoho lidí neví, co si počít se svažitým pozemkem. Někteří to berou jako velkou nevýhodu oproti ostatním, protože si nemohou na ní nic vypěstovat ani nic extra zasadit, ale popravdě je to úplně naopak – mít svažitou zahradu je velká výhoda, protože si právě z takové zahrady nejlíp vykouzlíte něco jedinečného a nestárnoucího. Můžete si díky svažitému pozemku vykouzlit na své zahradě něco, kde se doslova zastaví veškerý čas.

Odlište si koutky zahrady

U zahrady, v níž se zastavil čas, dbejte na barevnost. Rozdělte si ji na několik celků a každý se rozhodněte udělat v jiných barvách. Ty však k sobě musí perfektně ladit – zkuste například to, že jednotlivé barvy rostlin jako kdyby vystínujete. To pak působí plynulým dojmem. Nebojte se do strmější zahrady vykouzlit nové schody. Zkuste například typické kamenité, kdy vedle sebe nastrojíte jeden kámen za druhým. Vůbec se nesnažte o to, aby se mezi kameny nedostala zeleň. Zeleň mezi schody je jenom dobrá – teprve pak to působí, jako kdyby se ve vaší zahradě doslova zastavil čas.

Velice heky působí i jezírko. Ať však moc naoko nevypadá, že je umělé, ať vám to nepokazí celkový přírodní dojem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *