CHLÁDEK

Ať je ve vašem domě příjemný chládek! Jak na to?

Hlavně během letošního léta jsme zažili to, že si z nás počasí dělalo legraci. Díky tomu, že jeden den bylo plus třicet, jindy plus patnáct stupňů Celsia jsme si ani nemohli dovolit mít pravidelně puštěnou klimatizaci, protože už jenom ty výkyvy počasí měly obrovský dopad na naši imunitu a zdraví obecně. Navíc klimatizace nikdy není dobrým společníkem, protože je vysoce nezdravá a velice často nám přivede třeba nepříjemnou angínu. Jenže jak jinak docílit chládku v místnosti?

Pokud je venku hezky a hlavně teplo, většinou nás před horkem v místnosti nezachrání ani otevřené okno, protože právě otevřené okno do místnosti vnese jenom více horka. Léto je zkrátka v tomto ohledu nemilosrdné – špatně se nám spává, přes den se abnormálně potíme. Navíc dlouhotrvající horko má vážně špatný dopad na organismus, a tak se ho pokusme zamezit. Jak tedy dosáhnout chládku doma nebo v kanceláři, aniž bychom použili klimatizaci?

Ventilátory jako naše spása

Klimatizace jako takové jsou sice učiněné zlo, ale ventilátory tak neškodí. Samozřejmě je tabu, když si ventilátor dáme ke zpocenému tělu, protože to pak působí stejně jako klimatizace, ale pokud mám jeden ventilátor stolní, další nástěnné a taky stropní či stojanové, pak mohou být pro nás tím nejlepším partnerem v letních horkých dnech.

Velice oblíbené se však v poslední době staly hlavně stropní ventilátory, kterých si doma takřka ani nevšimneme. Navíc nám perfektně ředí vzduch, a tak nás dusno doma rozhodně nebude sužovat. Navíc jsou většinou kombinované se svítidlem.

jsou i jiné druhy ventilátorů?

Samozřejmě najdeme i lopatkové ventilátory, které nevíří vzduch. Tyto druhy ventilátorů mohou mít třeba zvlhčovač vzduchu, což je dobré pro místnosti, kde je vzduch sušší. Suchý vzduch podporuje kašlání, proto zvlhčovač je v tomto ohledu rozhodně dobrý.

Samozřejmě u všech ventilátorů se musí dbát na to, že je nutné ho správně nastavit. Nesmí se to přehánět, jako se to přehání u řady klimatizací. Spusťte si ho ne naplno, ale tak, aby vám bylo příjemně, nikoliv chladno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *