koupelna

Co aktuálně patří mezi koupelnové trendy?

Módní trendy se v současné době mění hlavně v oblasti bydlení. V současné době se potýkáme s novinkami na trhu, které se pojí hlavně s extravagantností. Jedná se například o velice oblíbené, ale taky i nenáviděné zvířecí hlavy, které zdobí mnoho domácností. Například hlavy koní v podobě věšáků jsou velmi častým doplňkem v našich domácnostech. Ovšem mimo tyto extravagantní doplňky se můžeme setkat se vkusnými trendy, kterým neodolá naprosto nikdo. Takové trendy třeba aktuálně najdeme v koupelně.

Pokud si budeme chtít nově zařídit naši koupelnu, rozhodně bychom měli dbát na aktuální trendy, protože koupelna za poslední půl rok zažila hotový boom. Dříve byly populární například sprchy, dnes se však doporučuje jim vyhnout. Dříve jsme se snažili o co nejmenší koupelnu, dnes se však doporučuje mít takovou koupelnu, která bude větší jako obývací pokoj.

Jak si koupelnu vybavit?

Co se týče vybavení, dnes se velký důraz klade na vanu. Vana by měla být podle aktuálních trendů poměrně velká a nejlépe na nožičkách – přesně jako to vídáme v mnoha filmech nebo v pětihvězdičkových hotelích. Navíc by měla stát uprostřed místnosti. Pokud navíc je koupelna prosklená, pak je to jenom dobře – francouzská okna je dobré mít i v koupelně, i když je dobré si většinou zahrnout závěsy.

A co obklady?

Pokud si však koupelnu zařizujete opravdu takzvaně „od podlahy“, pak asi přemýšlíte nad tím, jaké obklady do koupelny dát. Rozhodně se v koupelně vyvarujte kachličkám – ty už rozhodně nejsou v módě. Tímto se vyvarujete nepříjemně špinavým spárům, které mnohdy opravdu nejdou vyčistit. Mimo to dbejte hlavně na francouzská okna, jak již bylo zmíněno.

Co se týče obkladů jako takových či obložení – kupodivu dnes vedou imitace (či pravé) luxusní velkoformátové obklady. Jsou velmi často volené i proto, že jsou opravdu snadné na údržbu a také mají moderní vzhled. Mezi nejvíce populární patří hlavně přírodní motivy – tedy onyx, mramor, calacatta, dále taky carrara či travertin, beton, břidlice nebo třeba dřevo.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *