Moderní interiér. Jak z něj vytvořit útulné prostředí?

Moderní interiér. Jak z něj vytvořit útulné prostředí?

Existuje spousta různých stylů bydlení. Pokud vás zaujala moderní domácnost, nejspíše máte slabost pro rovné a čisté linie, minimum rušivých a dekoračních prvků a luxusní materiály. K modernímu interiéru patří jednoznačně minimalismus a elegance. V takovém prostředí se sice můžeme cítit jako v luxusu, ale mnohdy postrádá útulnost. Zařaďte do něj proto takové prvky, které z něj vytvoří opravdový domov, který má duši.  

Příroda udělá velký kus práce za vás 

Moderní styl bydlení se velmi blíží funkcionalismu, který sice přemýšlel nad jednoduchostí a minimem nadbytečných prvků, ale poněkud zapomínal na to, že pak prostor působí chladně. Může tomu tak být kvůli absenci rostlin a celkově přírody. Minimálně zdobené stěny, nábytek a celkový prostor totiž opticky zvětšuje místnosti a může se zdát, že zde není nic, co by působilo hřejivým dojmem. Zařaďte proto do každé z místností nějakou rostlinu. Pokoje budou rázem útulnější. Jestliže neholdujete péči o květiny, zkuste například mechový obraz, který funguje podobným způsobem.  

Vybírejte dekorace pečlivě 

I když odborníci před interiérový design dokáží s prostorem zázraky, nenechávejte je zařídit vše až po dekorace. Ve svém vlastním bydlení musíte hlavně cítit bezpečí a vtisknout mu svou osobitost. To bohužel nemůže udělat ani největší odborník za vás. Přineste si proto do minimalistického bydlení jen ty dekorace, ke kterým máte skutečně nějaký vztah. Vámi vytvořená váza, výrobek vašeho dítěte nebo partnera, fotografie nebo oblíbené květiny. Tyto drobné doplňky zbytečně nezaplní celou domácnost, ale budete se díky nim doma cítit lépe.  

Hrajte si s barvami 

Ačkoli je elegantní bydlení nejčastěji spojováno s šedou, bílou a černou, je třeba pokoje vybavit i jinou doplňkovou barvou. Prostředí v neutrálních barvách postrádá živost, což se později může promítnout na vaší energii a náladě. K takovým odstínům proto připojte veselejší barvu. Zaměřte se na tapety, záclony, výraznější pohovku nebo třeba jen větší obraz. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *