Když župan, tak z příjemného materiálu. Z čeho se dnes vyrábí?

Když župan, tak z příjemného materiálu. Z čeho se dnes vyrábí?

Vybíráte župan, do kterého se po dlouhé sprše nebo relaxační vaně jenom zabalíte a ponecháte tím teplo ve své blízkosti? Zatímco někdo sáhne po prvním výrobku, který mu padne do oka, jiný se dívá na materiál a dělá správně. Není totiž materiál jako materiál. Některý se pyšní perfektní savostí, jiný spíše lehkostí.

Pojďme se seznámit s materiály, z nichž se župany vyrábí nejčastěji. Jak již bylo zmíněno, každý se pyšní jinými vlastnostmi, proto je důležité se o nich informovat. Stejně tak mějte stále na paměti své požadavky na ně. Jen vy víte, v čem se cítíte pohodlně nebo co vám naopak nevyhovuje. 

Bambusové župany jsou učiněný luxus

V současné době jsou stále oblíbenější takzvané bambusové župany čili luxusní dámské župany vyrobené z bambusového vlákna. Mezi jejich hlavní přednosti patří především přirozená antibakteriální vrstva, která je vysoce savá čili skvěle absorbuje vlhkost i pot. Kromě toho jsou na omak velmi měkké, navíc je tvarově stálé. 

Bavlna je stará známá klasika

V nabídce naleznete také luxusní pánské župany z bavlny. Mluvíme o dobře známém materiálu, jež je taktéž příjemný na omak. Sice se nepyšní tak vynikající savostí jako již zmíněná alternativa, na druhou stranu jsou cenově přijatelnější možností.

Samozřejmě ale záleží na tom, v jaké kombinaci bavlnu zakoupíte. Existují totiž župany vyrobené z bavlny a mikrovlákna, kromě toho také výrobky z bavlny a polyesteru. 

Znáte župany z high-tech materiálů?

Poměrně novinkou na trhu jsou župany z takzvaného high-tech materiálu. Jsou zpravidla velmi hřejivé, nejen extrémně lehké a jemné. Při nošení jsou opravdu příjemné, tudíž budou potěšeni hlavně nároční uživatelé. 

Župany z High-Tech materiálů se staly oblíbenými i u malých dětí a jejich rodičů. Může za to již zmiňovaná nevšední hebkost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *