Stěhujete se do nového bydlení? Udělejte to snadno a přehledně

Stěhujete se do nového bydlení? Udělejte to snadno a přehledně

Konečně nastal ten den a vy se po dlouhém čekání přesunete na nové vytoužené místo, kde začnete znovu žít. Stěhování může být krásným zážitkem, který si budete dlouho pamatovat, ale nedostatek organizace jej může proměnit v noční můru. Nedovolte, aby vaše nadšení vystřídal stres a špatná nálada. Při procesu postupujte systematicky a uvidíte, že bude přesun snadný, a ještě se u něj zabavíte.  

Přemýšlejte, co byste chtěli změnit 

Nové bydlení znamená také nové začátky. Než se pustíte do balení a stěhování věcí, uvažujte o tom, co chcete ve své příští domácnosti měnit. Stačí se projít po současném bytě nebo domě s kusem papíru a tužkou a zapisovat si vše, co vám přijde na mysl. Chcete na novém místě omezit nepořádek, přehledněji srovnat věci ve skříni nebo jen rozumně a funkčně zorganizovat náčiní v kuchyni? Vše je možné, ale je třeba si tyto věci ujasnit.  

Zbavte se nepotřebných věcí 

Následuje část, která vám nemusí být příjemná, ale při stěhování je potřeba. V domácnosti se postupem času nahromadí spousta věcí, které si šetříme na horší nebo lepší časy. Všechny postupně vezměte do rukou a zeptejte se sami sebe, jak jste je v posledních letech využili, jestli vám přinášejí radost a jaké s nimi máte plány do budoucna. Některým předmětům je lepší dát sbohem a do nového bydlení je nenosit. Na takový proces si vyhraďte klidně i několik dní.  

Zabalte přehledně 

Ideální je před stěhováním pořídit větší a menší krabice. Kupte si také výplňový materiál, který vám pomůže s bezpečným převážením křehkých nádob a dalších předmětů. Každou krabici popište nejprve názvem místnosti, do které jsou stěhované předměty určeny a dále níže specifikujte, co v krabici najdete. V prvních dnech po stěhování tento systém oceníte. Nebudete totiž běhat od jednoho boxu k druhému a přemýšlet, kam jste vlastně uložili vařečky nebo hrnec.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *