Proč neotálet s vlastním bydlením na hypotéku?

Proč neotálet s vlastním bydlením na hypotéku?

 

Zvažovali jste, že budete investovat do vlastního bydlení, ale přísnější podmínky České národní banky vám zkomplikovaly plány? Nemusíte se bát toho, že byste na vlastní bydlení nedosáhli, pokud nepatříte k lidem vydělávajících minimální mzdu. Zpřísnění podmínek na popud České národní banky je jen komplikace, která proces získání hypotéky prodlouží, nikoli ho znemožní. Bohužel mnozí lidé se nechali novými podmínkami zastrašit a raději přestali mít zájem o hypotéku, díky které by mohli získat vysněné bydlení, po kterém tak touží. Pokud patříte mezi jedince, kteří spíše váhají, máme pro vás pár důvodů, proč s koupí vlastního bydlení na hypotéku neotálet.  

Zatímco ihned po zavedení přísnějších podmínek banka měla dostatek klientů, nyní lze říct, že zájem o hypotéky padá. I díky tomu se banka rozhodla opět snížit úrokové sazby (ty mají ostatně letos klesat nebo stagnovat). Ukazuje, že je to opravdu jen jedna velká bublina, která zanedlouho praskne. Stejně jako lidé, tak i banky potřebují peníze, ze svých podmínek tak budou muset zanedlouho slevit nebo je alespoň budou muset zase trochu zvýhodnit pro lidi, kteří mají z nových hypoték strach.  

I když je to jen bublina na trhu, otázkou je, kdy splaskne. Může splasknout během letošního roku, ale také nemusí. Není tedy čas váhat nad hypotékami jako takovými.  

Úrokové sazby jsou stále výhodou 

I když úrokové sazby aktuálně dosahují 2,78 procent, je to stále výhodné. Odborníci jsou toho názoru, že dokud budou úrokové sazby pod tři procenta, je to důvod, proč si o hypotéku požádat. I když vloni rostly hypoteční úroky rychlostí blesku, letos to tak být opravdu nemá. Mají se spíše snižovat, případně mají stagnovat, ale se zvýšením úroků tímto drastickým tempem se opravdu nepočítá.  

Ubyli žadatelé o hypotéku 

Další výhodou, která hraje do karet nejednomu z nás, je také to, že díky přísnějším podmínkám značně ubylo žadatelů o hypotéku. A jelikož banka také potřebuje peníze, nebude na vás hledat příliš mnoho chyb.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *