Jak vybrat sušičku na ovoce?

Jak vybrat sušičku na ovoce?

Zejména v době pandemie vzrostl zájem o zdravý životní styl. Čemuž se nemůžeme divit. Podle posledních průzkumů totiž Češi v době pandemie přibrali zhruba sedm kilogramů, se kterými se po tomto zjištění rozhodli něco dělat. A tak nejen, že se začali lépe stravovat, ale zařadili do svého každodenního harmonogramu sport a začali sušit ovoce. Čerstvá podoba totiž dostatečně dobře nenahrazovala chroustání brambůrek večer u televize. Možná i vy z podobného důvodu sháníte tu pravou sušičku na ovoce, ale nevíte si rady s výběrem. Pomůžeme vám.  

Sušičku na ovoce ocení nejen lidé, kteří chtějí žít zdravým životním stylem, ale také jedinci, kteří zahradničí a jejich každoroční úroda daleko přesahuje to, co jsou schopní zkonzumovat během několika týdnů. Aby jablka nebo hrušky nemuseli vyhazovat shnilé, raději je zavčasu usuší a můžou z nich těžit i v době, kdy zahrada zrovna nic neplodí.  

Nejen na ovoce 

Zprvu je však třeba konstatovat, že sušička na ovoce vlastně nemusí být jenom na ovoce. Sušit v ní lze také maso (což je mimochodem obrovský hit poslední doby), také lze sušit bylinky nebo houby, které nasbíráte po víkendu stráveném v lese.  

Ať už se rozhodnete sušit cokoliv, je zapotřebí vybrat si spolehlivého pomocníka. Při výběru klaďte důraz hlavně na několik klíčových faktorů, jež mají vliv na celkovou kvalitu spotřebiče.  

Zodpovězte si několik otázek 

Co vám při výběru sušičky na ovoce pomůže nejvíce, je rozhodně zodpovězení několika otázek, a to: 

  • Jak často budete ovoce nebo cokoliv jiného sušit? 
  • Co konkrétně chcete v sušičce sušit? 

Odpověď na otázku, jak často budete ovoce nebo cokoliv jiného ve spotřebiči sušit je opravdu klíčové. Pokud ji budete vytahovat ze skříně pouze příležitostně, nemusíte investovat do příliš drahého společníka. Jestliže se nebude jednat pouze o sezonní sušení, pořiďte si kvalitnější a možná také prostornější. 

A co všechno plánujete sušit? Opět klíčové zjištění. Pokud nemáte v plánu sušit jen ovoce a bylinky, ale také zmiňované maso, vyplatí se investovat do výkonnější.  

Chci sušit pouze ovoce 

Jak vybrat sušičku ryze na ovoce? Jestliže je vaším cílem sušit pouze ovocné plody, které se vám urodily na zahradě nebo které jste dostaly jako výslužku, hlídejte si především výkonnost motoru. To, jestli bude kulatá nebo hranatá, na tom příliš nesejde, ale výkonnost je to, co razantním způsobem ovlivňuje její činnost.  

Čemu byste také měli věnovat pozornost, tak plátům, respektive talířům, které se uvnitř sušičky nachází. Čím prostornější a větší budou, tím lépe. Sušení nebudete muset dělat na víckrát. To samé platí i v případě, že čím více pater sušička bude mít, tím bude sušení opět rychlejší.  

Podle toho, kolik má sušička plátů nebo jak velké talíře jsou zjistíte i kapacitu sušení. Pro sezonní sušení je ideální taková, která má pět až sedm plátů.  

Regulace teploty je velkou výhodou 

Že stále nevíte, jak vybrat sušičku na ovoce? Nabízí se vám celá spousta možností a nevíte si rady, která je ta správná? Sledujte její funkce, a i to vám může velkou měrou pomoct. Jednou z těch nejužitečnějších je regulace teploty sušení.  

Levnější modely mají tuto funkci řešenou většinou jednoduchým otočným kolečkem, ty kvalitnější model mají i LCD displej, s jehož pomocí si sami nastavíte teplotu sušení, čímž si budete kontrolovat kvalitu procesu.  

Dívejte se i na zavírání 

Při výběru sušičky vám může poradit i typ zavírání. Volte takové, které se vám bude zdát především jednoduché a pohodlné. Samozřejmě se zamyslete i nad tou bezpečnostní stránkou, zejména pokud máte doma malé dítě.  

Kulaté sušičky se většinou uzavírají víkem, hranaté zase dvířky.  

DÁLE BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT 

Jak vybrat ledničku? 

Jak vybrat vysavač? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *