tepelná izolace

Při stavbě domu nezapomeňte na tepelný izolant

Mnoho lidí se aktuálně rozhoduje pro stavbu domu. Je to samozřejmě jenom dobře, protože v současné době je hypotéka tou nejlepší volbou. Pokud se rozhodujete vzít si hypotéku za pár let, pak se vám to nemusí podařit – zpřísňování podmínek je stále aktuální téma, které bude v budoucnu značně komplikovat půjčku hypotéky střední třídě.

Pokud však patříte mezi šťastlivce a už si svůj vysněný dům stavíte, rozhodně byste se měli řídit alespoň částečně módním i trendy. Chcete přeci v domě zůstat už do konce svého života, proto byste se měli ohlížet nejen na svůj vlastní pocit líbivosti, ale také i na to, co aktuálně udělá z vašeho domu stále moderní domácnosti.

Nezapomínejte na tepelnou izolaci!

Samozřejmě v některých věcech nehraje móda žádnou roli. Nesmíme například zapomínat na tepelnou izolaci, která je samozřejmě základem každého domu. O tepelné izolaci si řada lidí myslí, že nás spasí jenom před zimou. Díky tepelné izolaci navíc v zimě ušetříme na energiích, ale tepelná izolace nám pomáhá i v jiných ročních obdobích – nikoliv jenom v zimě. Velice užitečná je taky v létě – kdo by to byl čekal?

Pokud máte tepelnou izolaci ve své domácnosti, rozhodně jste ji ocenili i během letošního léta, kdy teploty dosahovaly více jak pětatřiceti stupňů Celsia. Tepelná izolace totiž působí tak, že z venku nedopustí, aby se do domu dostala zima, ale zevnitř dokáže domácnost dobře „profouknout“.

Jak funguje foukaná izolace?

Foukaná izolace je současným velkým hitem. Dostane se snadno do nejrůznějších mezer a spár a velice snadno a rychle se aplikuje, navíc nevytváří žádné tepelné mosty. Většinou se doporučuje novostavbám, ale na své si přijdou i starší domy. Je vhodná i pro ně. Aktuálně se aplikuje nejen na stěny, ale také na stropní konstrukce – ani střechy nejsou překážkou. Hodí se i na šiké střechy i na ty pultové či odvětrávané (jak je tomu třeba u panelových domů).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *