Květiny na skalku

Netradiční květiny, které letos ozdobí vaši skalku

Jaro se pomalu blíží. Pokud i vy se už nemůžete dočkat, až sníh definitivně opadne a až na ulicích nebude taková doslova nechutná břečka, která nám jenom špiní kalhoty a boty, určitě už přemýšlíte, jakými květinami letos ozdobíte svou skalku. Zahrada je nedílnou součástí každého rodinného domu a ženy se většinou starají o to, aby zahrada jenom vzkvétala. Pánové se pak starají hlavně o trávník, který je třeba sekat takřka co týden. Nicméně přistupme k těm tipům na květiny, které by letos měly zdobit vaši skalku.

Když opadnou poslední zimní mrazíky, vytahujeme už zpravidla muškáty, které jsme přes zimu nechali odpočívat ve sklepě. Přece jenom v zimě by zmrzly. Hned na jaro je však vytahujeme a ostříháme to, co uschlo. Poté už se samy seberou.

Co se týče skalky, většinou okopáváme, co se dá. Uvádíme skalku do původního stavu, snažíme se, aby konečně byla skalka taková, jakou jsme ji nechali před zimou.

Otázkou však je, čím nahradit zmrzlé rostliny?

• Sukulenty

Sukulenty jistě poznáte. Jsou to rostliny, které jsou specifické svou dužinou uvnitř listů. Tyto rostliny se udrží takřka všude. Nepotřebují žádnou hojnou zálivku. Většinou si je pořizujeme domů, ale nebojte se je zasadit přímo na skalku. Pokud na ně bude pařit dennodenně sluníčko, dbejte na každodenní zálivku.

• Lilie

Velice ojedinělé jsou lilie, které si jenom málokdo pěstuje na své skalce. Jedná se o květinu, která vám během jara krásně vyroste a během léta vám skalku drží. Tato květina je však vysoká, proto pokud nemáte zájem o vyčnívající květiny ze skalky, nesázejte si ji.

• Růže

Velice často si na svou zahradu sadíme i růže. Ty však sázíme převážně k plotu, aby se na něm rozrostly. Růže se doporučuje sázet hlavně na podzim, kdy si půda sedne s kořeny. Na jaře pak bude mnohem rychlejší jejich růst. Když opadnou mrazíky, stačí je jenom zastřihnout a pravidelně zalévat, pokud je období sucha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *