Legrační poštovní schránky z celého světa

Legrační poštovní schránky z celého světa. Co na ně říkáte?

Poštu přijímá snad každý z nás. Ať se již nacházíte na divokém západě, nebo v krajině pokryté slunečnicemi, poštovní schránky potřebujeme všichni. Jaké kousky jsou k vidění?  

Poštovní schránka nechybí nikde 

Práce pošťáků rozhodně nepatří mezi nudná zaměstnání. Potkáte psy všech ras a velikostí, někdy se s nimi seznámíte i více, než byste si přáli. A těch schránek, které během života poznáte! Nerezové poštovní schránky vydrží po mnoho dekád beze změny, takže na nich zub času ani nepoznáte. Pak jsou ale také poštovní schránky, které budou vše, jen ne všední a obyčejné. Některé si můžete přímo objednat a mít tak před domem třeba rozkvetlou louku, nebo také moravský lidový motiv. Jiné si dotvoříte sami.  

Vítejte na venkově 

Málokdo by čekal, že na venkově budou schránky nudné a fádní. Ani náhodou! Někteří lidé svůj vesnický život milují natolik, že si tvoří zcela netradiční poštovní schránky. Setkat se tak můžete třeba s tvarem krávy, osla, traktoru, nebo také prasete. A komu se nechce schránku řešit vůbec, nemusí. Stačí si před dům postavit starobylou nádobu na mléko a napsat na ni prostě „pošta“. Pošťák se snadno trefí a v nádobě nehrozí, že by oblíbený denní tisk utrpěl jakoukoliv újmu. 

Nerušit, kvetu 

Když už jsme u těch květinových motivů, někdo se nespokojí s běžným vzorem květin. Majitelé hobby svářeček se s chutí pouštějí do díla a pro svůj dům si nachystají něco extra. Je libo vhodit noviny a dopisy přímo do úst slunečnice, vlčího máku, nebo třeba masožravé květiny? I takovými skvosty si lidé zdobí své příbytky. V daleké Americe, tam, kde jsou nekonečné prérie a šakal zde znuděně ohlodává kost, se vám poštěstí vidět i zcela jinou rostlinu. Poštovní schránka ve tvaru kaktusu! Dobrý úlovek.  

Každá schránka má svůj příběh. Některé jej ale vyprávějí svému okolí se skutečnou chutí a radostí.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *