Růže na podzim

Růže na podzim? A proč ne?

Jestliže máte dům, pak byste jednoznačně měli mít i svou vlastní zahradu. Pánové o ni mohou pečovat hlavně v době jara, léta a podzimu. Děti se zde vyřádí, protože si zde mohou postavit houpačky nebo pískoviště. Ženy se pak vyřádí hlavně na tom vzhledu, protože se jistě budou starat o to, aby květiny na zahradě byly nejhezčí široko, daleko.

Podzim je ale období, které květinám zrovna nepřeje. Je na ně chladno, nesvítí tolik sluníčka a neustále fouká. Kupodivu ale existují druhy rostlin, které během podzimu rostou všemi barvami světa. Možná si myslíte, že se jedná o sukulenty nebo stálezelené rostliny, ale kupodivu se během podzimu daří hlavně růžím.

Růže by měly být rozhodně neodmyslitelnou součástí krásné zahrady. Většinou se už během léta podaří vypěstovat krásné keře růží, které pod tíhou sluníčka nádherně rozkvetou a vytvoří tak hotový ráj na zemi.

Proč růže pěstovat na podzim?

Pokud vás zarazila informace, že růže je nejvhodnější pěstovat na podzim, tak vám ihned povíme proč. Je to z jednoho prostého důvodu – podzim s sebou přinesl ideální podmínky, které růže potřebuje. Ideální podmínky přináší hlavně půda, která nabízí ty nejlepší podmínky pro růst kořenů. Jelikož není ani moc horko, ani moc mrazivo, tak je půda neustále vlhká a hlavně kyprá, což je pro růže naprosto ideální.

Není třeba se o ně starat

Během podzimu se navíc o růže nemusíte vůbec starat. Díky tomu, že neustále prší, tak je stačí zalít jednou, a to hned po výsadbě. Nejlepší dobou pro výsadbu růží je rozhodně začátek října, ale vhodné je také volit i začátek podzimu. V září bývá ještě poměrně horko a půda bývá většinou ještě vyschlá, protože v létě málokdy prší dost. Teprve až půda trochu navlhne díky podzimním deštíkům, je pro růže perfektně ustláno.

Růže se obvykle sázejí hlavně kolem plotu, ale není třeba je sázet jenom sem. Nebojte se udělat si takovou krásnou růžovou zahradu i třeba uprostřed vaší zahrady! Chce to jenom trochu upustit uzdu své fantazii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *