Pěstujeme česnek, přírodní antibiotikum

Pěstujeme česnek, přírodní antibiotikum

Trápí vás nachlazení nebo vás už nějaký ten pátek sužuje angína? Určitě litujete toho, že jste si během léta nevypěstovali daleko více česneku. Vaše zásoba se snižuje, když si neustále vaříte chutné česnečky. Během prodělávání nemoci jste se jistě zařekli, že příští rok vypěstujete česneku daleko více než letos. Jenže jak to udělat, abyste měli opravdu bohatou úrodu česneku?  

Česnek kuchyňský je opravdu velice oblíbený a pěstuje se na zahradách ve velkém množství. Jedná se totiž nejen o surovinu, která pokrmům dodává ten správný šmrnc. Navíc je to velice univerzální přírodní lék, který se vyplatí mít po ruce opravdu vždycky. Má především celou škálu léčivých účinků, označuje se často za přírodní antibiotikum.  

A takové přírodní antibiotikum si můžete snadno vypěstovat na své zahradě. Prozradíme vám, jak to udělat, aby se příští rok na vaší zahradě urodilo opravdu obrovské množství česneku. 

Pravidla pěstování česneku 

  • Česnek se zásadně pěstuje na slunném a taky vzdušném stanovišti.  
  • Půdu přichystejte pro česnek lehčí a dobře propustnou, ideální bude, když bude obsahovat dostatek živin. Půda by zároveň nikdy neměla být přemokřená.  
  • Pokud budete chtít česnek hnojit, nikdy nepoužívejte chlévský hnůj, který česnek přímo nesnáší.  
  • Česnek nikdy nevysazujte každý rok na stejné místo. Když se na jednom místě urodilo česneku hodně, neznamená to, že jste našli nejvhodnější místo pro česnek. Česnek se sází každý rok na zcela jiné stanoviště.  
  • Česnek zároveň nikdy nepěstujte na místě, kde jste měli před rokem cibuli nebo pórek. Zvýšili byste tak riziko zamoření půdy chorobami nebo nejrůznějšími škůdci.  
  • Česnek se sází buď na jaře, a to během března a dubna, nebo se sází na podzim, a to během listopadu a prosince. Ideální bude, když vysázíte česnek právě na podzim nebo z kraje zimy, to bývá větší úroda. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *