Čím škodíme tradičním pokojovkám?

Čím škodíme tradičním pokojovkám?

Pokojové rostliny má doma pravděpodobně každý z nás. Jsou to rostliny, které vnáší do našeho domova trochu života a živosti, mnohé dokonce přináší i pěknou hrstku exotiky. Pokud patříte k vášnivým pěstitelům pokojových rostlin, pravděpodobně se ptáte, jak o ně správně pečovat a jak jim zbytečně neškodit. Víte, že i zkušení pěstitelé pokojových rostlin se mohou zkrátka splést a vy nechcete být jedním z nich. Proto se podívejme na to, co děláme špatně při péči o pokojovky a jak jim tím pádem škodíme.  

Umístíme je na špatném stanovišti 

Když si pořídíte květinu, musíte si o ní zjistit první, poslední. Zejména si o ní zjistěte to, jaké místo potřebuje ke svému životu. Ne všechny pokojové rostliny snesou stanoviště, které jim vyberete jenom proto, že se na daném místě bude rostlina vyjímat. Některé pokojové rostliny musí být na přesně stanoveném místě, jinak se jim dařit nebude.  

Například kapradiny nebo podobné rostliny milující vlhkost nesnáší přímé sluneční světlo, ale mají rády spíše temnější kouty domu. Na druhou stranu bylinky milují stanoviště světlé, ne však takové, na které by pařilo slunce během poledne.  

Škodí i podlahové topení 

Máte rostliny postavení na podlaze a nedaří se jim? Pak se nabízí otázka, jestli nemáte v domě zabudované podlahové topení. Právě podlahové topení je totiž zabijákem pokojových rostlin. Podlahové topení není pro rostlinu nic typického, proto dává najevo, že se jí to nelíbí. Ani venku v přírodě jí není dopřáváno teplo od kořenů. Pokud tedy chcete, aby se rostlinám ve vašem příbytku dařilo, pak je nevystavujte podmínkám, které jsou pro nepřirozené.  

Zaléváte rostliny špatnou vodou 

Pokojových rostlinám se také škodí tak, že je zaléváte nevhodnou vodou. Opravdu není voda jako voda. Ideální je voda měkká, odstátá, která je pokojové teploty. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *