Ať rozkvete vánoční kaktus přímo na Vánoce. Poradíme vám, jak na to

Ať rozkvete vánoční kaktus přímo na Vánoce. Poradíme vám, jak na to

Co patří k vánočním svátkům? Pečení cukroví, koledy, také vánoční stromeček, všude svítící vánoční světýlka a samozřejmě také květiny, bez nichž to o Vánocích není ono. Takovými květinami myslíme buď vánoční hvězdu, která se většinou dá pořídit během nejrůznějších sbírek pro potřebné, nebo se za vánoční květinu označuje vánoční kaktus, který může rozkvést klidně přímo na Štědrý den, pokud víte, jak na to.  

Vánoční kaktus je typický svými nádhernými květy, které rozkvétají v období vánočních svátků. Někdy se však stane, že rozkvete dříve nebo naopak později. Jestliže se vám zatím nikdy nepodařilo to, že by vánoční kaktus rozkvetl v době, kdy má, poradíme vám, jak to udělat, aby opravdu vykvetl tehdy, kdy chcete – čili na vánoční svátky.  

Pokud vánoční kaktus pěstujete doma jako pokojovou rostlinu, je třeba, aby před Vánocemi, respektive před Štědrým dnem, měla květina co nejdelší odpočinek. Ten by se měl rovnat šesti týdnům. Ovšem i při dodržení předvánočního odpočinku se může stát, že rostlina nevykvete tak, jak by se očekávalo. Je třeba se proto o ni starat tak, jak se sluší a patří. 

Základem je správné umístění, teplota a vlhkost 

Nejeden vášnivý pěstitel vánočních kaktusů vám řekne, že ze všeho nejdůležitější je správné umístění kaktusu, teplota a také vlhkost půdy. Pokud tedy chcete, aby vám vánoční kaktus rozkvetl třeba přímo na Štědrý den, dopřejte mu místo o teplotě okolo čtrnácti stupňů Celsia. V teplé místnosti vánoční kaktus zkrátka nevykvete. 

Až se na stonkových článcích objeví pevně zavinutá poupata, je čas na zálivku, která by měla být v intervalu jednoho týdne. V době, kdy se na vánočním kaktusu objeví zavinutá poupata, je mimo jiné čas i na změnu místa – je čas ho dát do tepla čili do místnosti, kde bude teplota kolem dvaceti stupňů Celsia. 

Když začnou poupata opadávat 

Stalo se vám, že začala poupata opadávat? Důvodem je příliš suchý vzduch. Je třeba vánoční kaktus poměrně často rosit, nikdy však nestříkejte vodu přímo na květy kaktusu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *