Pěnové matrace. Stojí za to nebo se vyplatí dívat se po jiných?

Pěnové matrace. Stojí za to nebo se vyplatí dívat se po jiných?

Matrace nejsou nic, co by s vámi bylo do konce života. Je to naopak věc, kterou musíte jednou za čas vyměnit. Matrace se vyměňují zpravidla po osmi až deseti letech, záleží to na kvalitě matrace a taktéž na způsobu jejich používání, na jejich údržbě. Pakliže jste zjistili, že vám vaše matrace už nevyhovuje, pravděpodobně se nabízí otázka, po jaké matraci sáhnout. Vychválené vám byly především pěnové matrace, které dlouhodobě trhají rekordy v prodejnosti. Otázkou ale je, jestli opravdu stojí za to nebo jestli není lepší třeba latexová matrace či jiná kvalitní matrace?

Kvalita za nízké ceny

Pěnové matrace lze popsat různými způsoby. Například je lze popsat jako kvalitu za nízké ceny. I z toho důvodu jsou pěnové matrace nadmíru oblíbené, to se jim musí nechat. Jejich hlavní výhodou však nejsou jenom nízké pořizovací náklady, ale taktéž jejich nízká hmotnost, která zajišťuje snadnou manipulaci s nimi. Například při přepravě se nemusíte strachovat tím, že byste ji neuzvedli nebo že byste potřebovali pomoc někoho dalšího. Jelikož jsou pěnové čili z přizpůsobivého materiálu, mohou se i hravě srolovat, aby se vám do auta lépe vešly. 

Co se však týče jejich hlavních vlastností, které oceníte při spánku. Jejich hlavní předností je různá tvrdost z každé strany. Člověk si tak sám určí, jestli mu vyhovuje měkčí nebo tvrdší strana. Obvykle měkčí vyhovuje těm, kteří spí na boku a tvrdší těm, kteří spí na zádech nebo na břiše. 

Jsou vzdušné a dobře odvádí vlhkost

K jejich dalším přednostem je dobrá vzdušnost a to, že dobře odvádí vlhkost. To se hodí nejen v létě, kdy se lidé nadmíru potí. Jelikož se v matracích vlhkost nedrží, znamená to, že se v nich neurodí plísně. Ve skvělém stavu tak mohou zůstat i pět let. 

I když se pěnové matrace jeví na první pohled jako naprosto dokonalé matrace, mají nějaké své mouchy. Těmi je například to, že PUR pěny nejsou přírodním materiálem. Pokud tedy prahnete po přírodní matraci, zkuste to raději s latexovou matrací. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *