DRFG rozšiřuje svůj záběr v nemovitostní divizi

DRFG rozšiřuje svůj záběr v nemovitostní divizi

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka se od svého počátku zaměřuje na tři klíčové oblasti. Těmi jsou telekomunikace, nemovitosti a finance, kde skupina nabízí investice do dluhopisů nebo podílových fondů. Realitní divize je největší. V současné době obsahuje portfolio skupiny DRFG desítky nákupních zón i jednotlivých objektů napříč celou Českou republikou. Přičemž hodnota těchto objektů se pohybuje v řádech miliard korun. 

Realitní divize už se nesoustředí pouze na nákup a správu nemovitostí, které má ve vlastnictví, ale pouští se do zajímavých developerských projektů. Jedním z nich se stala výstavba výrobní haly pro japonskou firmu Cataler v Týništi nad Orlicí, tedy na území Královéhradeckého kraje. Firma Cataler se specializuje na výrobu katalyzátorů a budovu výrobní haly má nyní od investiční skupiny v dlouhodobém pronájmu. Z pohledu skupiny šlo o poměrně zajímavé rozšíření obvyklého přístupu.

DRFG Davida Rusňáka cílí na komerční nemovitosti

Doposud se nemovitostní divize investiční skupiny DRFG soustředila především na akvizice, nicméně podle slov Patrika Tuzy se teď zaměří zejména na kvalitu projektů. Cílem tedy už nebude primárně nárůst objemu budov v rámci portfolia, ale především stabilní růst výnosů. Zaměří se proto hlavně na životnost a udržitelnost svých objektů po první vlně nájemních smluv, které jsou z převážné části pětileté.

Nepůjde jen o modernizaci budov, rekonstruování a snížení energetické náročnosti budov ve vlastnictví realitní divize, nýbrž také o detailní analýzu, která spočívá ve sledování rozličných ukazatelů. Realitní divize DRFG Davida Rusňáka podle Tuzy nehledí jen na recenze klientů a návštěvníků obchodních center. Soustředí se převážně také na jejich obsazenost, což zní jistě logicky. K tomu slouží scoring nájemníků. Investiční skupina DRFG zároveň modeluje a testuje všechny možné situace, které by mohly v budoucnu nastat, k lepšímu a přesnějšímu analyzování slouží takzvaný slouží stress testing.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *