DRFG zvažuje rezidenční výstavbu v Polsku

Rusňákova investiční skupina DRFG zvažuje rezidenční výstavbu v Polsku

Investiční skupina DRFG je kromě České republiky nejvíce aktivní v sousedním Polsku. Mimo jiné tam staví retailové a logistické parky a zvažuje, že se pustí i do rezidencí. Pro skupinu DRFG je polský trh stále důležitější. Jak situaci vidí šéf tamní pobočky Jan Pelíšek?

 

DRFG sází na rozvoj logistiky v Polsku

„Předpokládám, že EU bude muset postupně začít spoléhat méně na výrobu v Asii a minimálně část zboží, zejména jeho produkci, přesunout zpět do Evropy. Což by automaticky mělo zajistit větší poptávku po logistických areálech. Ty se už nyní staví po celé Evropě čím dál více. A toho chceme využít i my,“ vysvětluje ředitel DRFG Polsko Jan Pelíšek.

 

„Naším hlavním cílem určitě není exportovat Čechy do Polska nebo jiné země. Ověřili jsme si totiž, že to funguje u jednotlivců, ale určitě ne u celého týmu. Proto jsem zde jediný zástupce DRFG s českým pasem. Zbytek celého týmu je pak postaven z místních. Snažíme se profilovat co nejvíce lokálně a fungovat na trhu dle místních pravidel,“ dodává.

 

Polsko je pro skupinu Davida Rusňáka po České republice druhý nejdůležitější trh. A jelikož se rozhodně nejedná o žádné letadlo, bezpochyby dobře ví, proč tomu tak je. 

 

Proč si Rusňákova skupina DRFG vybrala právě Polsko?

„Z celosvětového pohledu si troufnu říct, že se nám podařilo docílit určitého vrcholu globalizace. Když se dívám na Evropu, tak dle mého není dlouhodobě možné, aby si tento bohatý trh, který konzumuje nevídané množství zboží, nechal většinu nadále vyrábět v odlehlých částech světa, jako je například Čína,“ říká. 

 

Následně dodává: „Určitě netvrdím, že se všechno najednou přesune zpět do Evropy. Minimálně část produkce se ale bude muset vrátit. Se skupinou DRFG se máme v plánu podílet na developmentu těchto skladovacích a výrobních kapacit, a právě proto je pro nás polský trh tolik důležitý.“

 

Autor: Michal Pecka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *