Ceny likvidace nemovitosti. Na kolik vyjde demolice domu?

Ceny likvidace nemovitosti. Na kolik vyjde demolice domu?

Demolice nemovitosti není rozhodně taková hrůza, jak se to na první pohled jeví. Dokonce lze říct, že lze likvidaci starého domu shrnout do třech základních kroků. Prvně je zapotřebí získat demoliční výměr čili dokument povolující odstranění nemovitosti, dále se provádí sama demolice, a nakonec se provádí likvidace stavební suti, aby byl pozemek čistý a aby po zbouraném objektu nebylo ani památky. Ovšem i když lze nemovitost shrnout takto krátce a stručně, není to zadarmo. 

Možná si říkáte, že platit se bude jenom za stavbu nemovitosti, ale také se platí za její zbourání. Jenže kolik to všechno bude stát, ptáte se? Vliv na cenu má rovnou několik faktorů. 

Roli hraje způsob odstranění nemovitosti i velikost objektu

Na ceně demoličních prací má vliv vícero aspektů a faktorů. Jedním z nich je velikost nemovitosti. Je zcela logické, že dražší bude zbourání velkého panelového domu než menšího jednopatrového domečku na předměstí. 

Vliv má mimo jiné i způsob, jakým se demolice provádí. Opět je zcela logické to, že náklady budou vyšší, pakliže se bude demolovat dům ručně. Levnější (a mimo jiné i rychlejší) bude v případě, že se použijí stroje. 

Vliv na cenu má i skládkovné

Jak již bylo popsáno ve třech krocích, demolice není jenom o zbourání nemovitosti, ale je to také o likvidaci demoličního odpadu. Většina společností se o likvidaci suti samozřejmě postará, ale opět to nebude nic zadarmo. Musí se uhradit nejen skládkovné, ale taky něco stojí cesta na nejbližší skládku. Do celkové ceny účtované za demoliční práce se tak promítne vzdálenost od skládky, zmiňované skládkovné nebo množství stavební suti, které je třeba převážet. 

A až bude demolice hotová, nezapomeňte přinést na stavební úřad doložku o likvidaci odpadu a o zbourání nemovitosti. Ať se zkrátka ví, že je dokonáno. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *