Jak se starat o balkonové květiny?

Jak se starat o balkonové květiny?

I když venku ještě panuje zima, neznamená to, že všechny balkonové květiny musí zůstat stále zazimované. Na mnoha místech naší republiky to totiž vypadá, jako kdyby se do České republiky hnalo spíše jaro, než že by zde panovala zima. Pokud patříte k lidem, kteří mají na svých balkonech vytažené rostliny nebo kteří se k tomuto kroku za pár týdnů chystají, máme pro vás už nyní několik rad, jak se o balkonové rostliny pořádně a správně starat.  

Období, během kterého znovu vytáhnete balkonové květiny na své balkony, se nezadržitelně blíží a letos pravděpodobně toto období dorazí daleko dříve, než jsme možná očekávali. Je třeba být na toto období dobře připraveni, a tak si prozraďme už nyní několik rad a tipů, jak se o balkonové rostliny starat.  

Substrát je základem 

Chcete, aby vaše balkonové rostliny rostly opravdu vydatně a krásně na vašem balkonu? Aby byly doslova ozdobou lodžie či balkonu, který uvidí všichni kolemjdoucí? V takovém případě byste měli balkonovým rostlinám dopřát kvalitní a správný substrát, který je základem úspěchu.  

Substrát by měl v případě balkonových rostlin být dobře propustný a vzdušný, kromě jiného by měl mít dostatečné množství jílu, jež zabrání rychlému vysychání.  

Hnojení rovná se spokojená rostlina 

Balkonové rostliny patří k rostlinám, které je třeba během jejich sezony dostatečně hnojit. Nemusíte je samozřejmě hnojit neustále, hnojivé látky zůstávají v rostlinách i několik dlouhých týdnů, a tak stačí rostliny hnojit třeba jednou za čtrnáct dní. Tak to tedy uvádí zahrádkáři, kteří mají balkonové rostliny opravdu k světu krásné.  

Vytrhávejte plevel 

I když si mnozí pěstitelé říkají, že se to nemůže stát, stát se to opravdu může – i balkonové květiny může přepadnout plevel. Důvodem toho je nejčastěji kompostovaná zemina, která se použila místo baleného substrátu.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *