ložnice

Toužíte po uklidňující ložnici? Vsaďte na japonské motivy

Ložnice by měla být tím nejoblíbenějším místem v celé domácnosti. Většinou dbáte na to, ať je ložnice podle aktuálních módních trendů. Mnohdy dbáte hlavně na vymalování, protože v této místnosti byste se měli cítit klidně, což vám například taková červená nebo žlutá či jinak výrazná barva neumožňuje. Ložnice by tedy měla obsahovat hlavně oblíbeno bílou barvu. Pokud byste zatoužili po troše barevnosti, soustřeďte se na doplňky, které mohou být jakkoliv barevné, ale samozřejmě to s nimi nepřehánějte.

Pakliže se ve vaší domácnosti ohlížíte na aktuální módní trendy, rozhodně by vám nemělo uniknout, že jsou aktuálně velice populární hlavně japonské motivy. Japonsko je země, která je známá svým klidem a odpočinkem. Mnoho lidí sem jezdí hlavně za relaxací, proto to vyzkoušejte i vy – přineste si trochu Japonska i do své ložnice.

Jak na to?

Japonsko je známé hlavně svou krásnou relaxační přírodou a svými krásnými poklidnými zahradami. Pořiďte si tak do své ložnice nějaké vkusné japonské vzory, kterými jsou například oblíbené sakury – těmi povlečte peřiny. Pokud nenajdete takové motivy, pak sáhněte po těch zahradních, rostlinných motivech. Vynikající volbou jsou například zelené krásné motivy, kterými prosakuje nějaká drobná barevná květina.

Do ložnice si však pořiďte i stálezelené rostliny. Právě jimi ozdobte smutné rohy místnosti nebo prázdnotu, která sálá z vašich komod. Nebojte se drobných palmiček nebo kaktusů či jiných sukulentů. Oblíbené jsou taky bonsaje, které jsou však trochu velké do domácnosti, přesto jsou tak krásné a uklidňující.

A co tapety? Jsou vhodné nebo se raději máme vyvarovat výrazným vzorům?

Do ložnice se nebojte dát i tapety. Například jsou nejlepší ty, které jsou inspirovány stromy nebo odvážnými liniemi. Iluze takové hezké japonské zahrady je vážně vkusná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *