zisk

ČEZu roste zisk – podíl na tom má i prodej nemovitostí

V poslední době se stále potýkáme s tím, že se zvyšuje stavba bytů. Není se čemu divit, po bytech je aktuálně vážně sháňka. Lidé si půjčují hypoteční úvěry, dokud na ně mají a dokud jsou takto přístupné, protože v budoucnu se počítá s tím, že si na ně bohužel střední třída vážně nedosáhne. Zvyšuje se tak stavba bytů, ale také se zvyšuje i počet prodaných bytů. Mnoha společnostem tak rostou tržby. Například skupina ČEZ si přišla na vyšší zisk, který se díky prodeji nemovitostí v Praze zvýšil o pětinu.

Skupina ČEZ už delší dobu prodává nejrůznější nemovitosti v našem hlavním městě. Díky aktuálnímu stěhování do tohoto města se také zvýšil i prodej nemovitostí, který se najednou zvýšil o pětinu. Meziročně tak vzrostl zisk této společnosti o jednadvacet procent. Postoupil tak na skoro sedmnáct miliard korun. Kromě prodeje nemovitostí se však začaly velice hojně prodávat i akcie MOL.

Trocha matematiky:

Pojďme si však zmínit pár čísel. Co se týče provozního zisku, ten poklesl o skoro dvě miliardy korun před odpisy. To však odpovídá aktuálním cenám elektřiny, tudíž je tento pokles podle společnosti zcela v pořádku. Hlavně, že vzrostly provozní výnosy, které se dotýkají už skoro sto jedné miliardy korun. Meziročně tak zaznamenala společnost nárůst o rovná dvě procenta.

Skupina ČEZ a její současná energetika:

Nejen s akciemi a s nemovitostmi se nyní snaží skupina ČEZ dostat na český trh, ale stále je to také přední dodavatel elektrické energie. Ani letos se nezapomíná na novou energetiku, která by se měla hodně zvýšit. Mimo elektrické energie se však daří společnosti i v dodávce zemního plynu – ten se vyšplhal na vzrůst o osmadvacet procent.

Aktuálně jsou na trhu i nové akcie této skupiny. Nyní jsou v hodnotě zhruba čtyř set korun. Za poslední dny ale akcie mírně povyskočily, a to na čtyři sta osm korun za jednu akcii skupiny ČEZ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *