stavba bytů

Stavba bytů roste – o kolik se jich staví víc?

V poslední době se hypotéka stává takřka nedosažitelnou. Lidé chtějí tak rychle využít situace snaží se vzít si tu nejvýhodnější hypotéku, protože v blízké budoucnosti bude hypotéka pro střední třídu vážně jenom snem. Kupodivu se však i přes neustále rostoucí ceny a stále více nedosažitelnou hypotéku stavební firmy rozhodly, že bytů se bude stavit čím dál více. Dokonce se během letošního roku staví o čtvrtinu více bytů, než tomu bylo v loňském roce.

Pokud někdo netouží po rodině nebo ještě není v takovém stádiu, že by o rodině vůbec uvažoval, rozhoduje se pro koupi bytu. Přece jenom pokud do nynějška v bytě žije, platí většinou nájem, ovšem tento nájem může být splátkou hypotéku – proč tedy nejít do vlastního bydlení? Navíc byt je potom investice do budoucna. Jestli se rozhodnete odstěhovat, splátky hypotéky budou vlastně vaše nájmy, které budete vybírat. Později bude pak nájem jenom přivýdělkem v daném měsíci, proto koupě bytu není rozhodně špatný nápad. Není se tedy čemu divit, když poptávka po bytech při takovém uvažování jenom roste. A není se tedy čemu divit, když se firmy snaží budovat stále více a více dalších bytů.

O kolik procent se zvýšila produkce stavebnictví?

Stavebnictví se i před aktuální nedostatek lidí snaží samozřejmě dodržovat své plány. Jeho produkce se zvýšila o osm a půl procent oproti minulému roku. Tyto informace aktuálně poskytl Český statistický úřad. Podle všeho k tomuto navýšení procent přispěla hlavně vyšší výstavba bytů, jak již bylo zmíněno, ale také i zahájení i dokončení mnoha staveb, které byly či jsou naplánovány v tomto roce.

Co se týče počtu zahájených staveb, které nás čekají v letošním roce, jedná se zhruba o nárůst o šestadvacet procent. Celkově se tak dosahuje dvou tisíc šesti set sedmnácti bytů, o něž byla stavba oproti loňskému roku navýšena.

Vzrostl také počet dokončených bytů

Mimo to však vzrostl počet i dokončených bytů, jak již bylo zmíněno. Letos bylo dokončeno o zhruba dva a půl tisíce více bytů, než tomu bylo loni. Jedná se tedy opět o nárůst o konkrétně osmadvacet a půl procenta. Stavebnictví se tedy nemá aktuálně vůbec špatně – má stále co na práci.

One Comment

  • Miuse napsal:

    Tak nevim , ale zase stredni trida lidi na tom bude nejhur. Hypoteky nebudou , moviti lide koupi byty a ty pak za drahe penize pronajimaji. Nemuzou se stavet statni byty ,za normalni najenme?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *