zahradní nábytek

Vybíráte nábytek na zahradu? Ať splňuje následující!

Pokud máte svou vlastní zahradu, většinou se snažíte, aby byla naprosto perfektní. Přece jenom na ní budete trávit poměrně hodně času. Rozhodně na ní budete snídat v době letních prázdnin, budete na ní grilovat, pokud si pozvete přátele na velkou sousedskou grilovací sešlost. Samozřejmě se o ni budete taky dobře pečovat, protože trávník se sám neposeká, ale i to vám bude dělat radost, stejně jako zalévání květin a vlastní zeleniny.

Ostatně aby byla zahrada perfektní, potřebujete mít i správný nábytek na zahradu. Tento zahradní nábytek najdete takřka v jakémkoli obchodě se zahradní tématikou nebo s domácím nábytkem. Dnes ho navíc díky mnoha aktuálním slevám můžete získat za velice příznivé ceny, ovšem dbejte na to, aby splňoval nějaké požadavky, které jsou pro zahradní nábytek vážně důležité.

Nedbejte jenom na design!

Mezi největší rozhodující aspekty patří hlavně design. Pokud se vám nábytek líbí na pohled, ihned si ho vezmete, ale dnes to však není jenom o nábytku. Na nábytek je sice dobré dbát, ale nepřehánějte to. Musíte klást důraz taky na řadu jiných podobných aspektů – třeba na materiál.

Materiál by měl být takový, aby přečkal v mrazu, pokud se přes zimní měsíce rozhodnete nábytek nechávat na zahradě. Ovšem měl by být hlavně omyvatelný, protože vždy se stane, že ho buď zamažete, nebo se na něj vykálí pták. Může se však stát ostatně cokoliv, proto ať je po údržbě zase jako nový.

Další nutnosti, které musí splňovat zahradní nábytek:

Jako další je nutné dbát i na to, aby byl nábytek odolný proti přírodním vlivům, tedy proti vnějším vlivům. Dbejte tedy hlavně na to, aby ho neskolila bouřka či aby se neroztekl, jenom co ho smáčí déšť. Ovšem ať se zase nejedná o kovový nábytek, jestli ho chcete mít na sluníčku – to byste si na něj vážně nemohli ani sednout, jak bude nábytek od žhnoucího sluníčka horký.

Mimo to je nutné dbát taky na skladovatelnost. Jestliže chcete mít nábytek přes zimu schovaný, měl by se dát složit. Většinou ho uskladňujete ve sklepě nebo v kůlně, tak ať se vám tam bez problémů vleze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *