Masožravé rostliny jsou trend. Už jednu máte i vy?

Masožravé rostliny jsou trend. Už jednu máte i vy?

Pokud se zajímáte o svět bydlení, víte, že existují i květiny, které se označují za moderní. Bez pokojových rostlin není žádná domácnost dokonale zařízená, útulná a příjemná, ovšem při výběru pokojových rostlin se zaměřte právě na moderní rostliny. K nim se řadí buď stálezelené rostliny, nebo také masožravé rostliny, jež si zamilují hlavně děti. Masožravých rostlin se nemusíte nijak bát, opravdu to nejsou rostliny, které by vás snědly, když budete spát. Naopak vaši domácnost zbaví hmyzu, polapí všechny mušky, které se ve vaší domácnosti skrývají.  

Fascinují i vás masožravé rostliny? Pak si jednu takovou masožravou rostlinu pořiďte domů. Jenže nabízí se otázka, jakou masožravou rostlinu si do domácnosti přinést. Přece jen existuje tolik druhů masožravých rostlin! Vyznat se v nich, to je opravdu velký oříšek. Proto vám přinášíme tipy na masožravé rostliny, po kterých se v květinářstvích nebo v zahradnictvích dívat.  

Láčkovky 

Velice oblíbenou masožravou rostlinou jsou takzvané láčkovky. I když se nejedná úplně o bezstarostné společníky, udělají opravdu velkou parádu. Láčkovky dorůstají až do dvaceti centimetrů, někdy se setkáte s trochu dřevnatými jedinci. Původně pochází z tropického podnebného pásma, což může hodně prozradit o jejich pěstování. Daří se jim hlavně v akváriu, kde je vlhkost vzduchu i pětasedmdesát procent a kde je dostatečná teplota. Při pěstování láčkovek je důležité, abyste se postarali o stále vlhký substrát.  

Mucholapka podivná 

Mucholapka podivná je masožravá rostlina, která má opravdu bohatou a dlouhou historii. Objevila se už v roce 1736, a to konkrétně ve Spojených státech amerických. Není na péči nijak náročná, poradí si s ní i ten, kdo v minulosti žádnou masožravou rostlinu nepěstoval. Jediné, co potřebuje, je světlo a voda. Substrát nikdy nesmí vyschnout, to ovšem platí takřka u všech masožravých rostlin.  

Rosnatky 

Třetím tipem na masožravou rostlinu do domácnosti je rosnatka, která byla objevena už Charlesem Darwinem. Rosnatky nevyžadují krmení, ovšem opět platí, že substrát nesmí nikdy vyschnout. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *