DRFG rozšiřuje svůj záběr v nemovitostní divizi

DRFG rozšiřuje svůj záběr v nemovitostní divizi

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka se od svého počátku zaměřuje na tři klíčové oblasti. Jsou to telekomunikace, finance, kde nabízejí investice do dluhopisu nebo podílových fondu, ale největší část aktivit stále představuje realitní divize. Aktuálně představuje portfolio DRFG přes čtyřicet nákupních zón, ale i jednotlivých objektů napříč Českou republikou. Jejich hodnota převyšuje 6,3 miliardy korun s pronajímatelnou plochou přes 165 tisíc metrů čtverečních.

Realitní divize už se ale nezaměřuje pouze na nákup a správu nemovitostní, které vlastní, v současné době už je bez diskuze ve fázi, kdy se může směle pouštět také do developerských projektů. Jedním z příkladů je výstavba výrobní haly v Týništi nad Orlicí v Královéhradeckém kraji. Skupina halu staví pro firmu Cataler, japonského výrobce katalyzátorů, která ji bude mít v dlouhodobém pronájmu, a to také znamená, že brněnská skupina je nejen investorem, ale současně i vlastníkem budovy.

DRFG cílí na komerční nemovitosti

Doposud se nemovitostní divize DRFG soustředila především na akvizice, ale podle jejího ředitele Patrika Tuzy se teď zaměří zejména na kvalitu projektů. Cílem tedy už nebude primárně nárůst objemu budov v portfoliu, ale především stabilní růst výnosů. Zaměří se proto hlavně na životnost a udržitelnost svých objektů po první vlně nájemních smluv, které jsou většinou pětileté.

Nepůjde ale pouze o modernizaci a nízkou energetickou náročnost budov, ale také o detailní analýzu, která spočívá ve sledování rozličných ukazatelů. DRFG podle Tuzy nekouká pouze na recenze klientů a návštěvníků obchodních center, ale také jejich obsazenost. K tomu slouží scoring nájemníků. 

Současně ale také investiční skupina modeluje veškeré situace, které by mohly nastat a k tomu jim zase slouží stress testing.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *