Proč si pořídit myčku na nádobí?

Proč si pořídit myčku na nádobí?

Určitě nejen vaši sousedé zmínili, že myčka na nádobí je fantastický vynález. O tom možná slýcháte neustále, ovšem stále jste si myčku na nádobí nekoupili. Co vás od tohoto rozhodnutí odrazuje? Asi zvažujete, jestli to bude skutečně výhodná koupě nebo jestli to bude koupě, které budete později litovat. Pravdou je, že myčka na nádobí je fantastický vynález, který vám dokáže výrazně snížit spotřebu vody (aby vám zbytečně “nežrala” příliš elektřiny, musí být také hodně úsporná). Pokud nad ní uvažujete, přinášíme důvody, proč si myčku opravdu pořídit.  

Na úvod několik zajímavostí o myčce, která v českých domácnostech stále není běžnou věcí. Je dokázané, že mytí nádobí v myčce je až o třiatřicet procent levnější než mytí ve dřezu. Z nedávných průzkumů vyplývá, že skoro osmdesát procent českých domácností myčku nevlastní, což potvrzuje prvotní větu, která tvrdí, že myčka stále není běžnou věcí.  

Nicméně při úsporném programu může mytí v myčce ušetřit až šedesát procent energie, padesát procent vody a pětasedmdesát procent času. Pokud však ani tato fakta nejsou dostatečně přesvědčivá, víme, co vás opravdu přesvědčí.  

Proč si koupit myčku? 

  • Šetří čas 
  • Šetří peníze 
  • Šetří energii 
  • Šetří ruce 

Myčka je jedním slovem šetřivá či lépe řečeno spořivá. Ušetří vám hromadu času, kterou jinak strávíte dlouhým mytím a utíráním nádobí. Navíc vám ušetří peníze. Jak ji bylo zmíněno, šetří vodu i energie. Navíc výrazně ušetří i vaše ruce, které mohou mít třeba alergickou reakci na saponát běžně používaný při mytí nádobí.  

Už jste se rozhodli pro myčku? 

Pokud jste se rozhodli pro myčku, při výběru myčky se zaměřte na energetickou třídu, také na účinnost mytí a také sušení, zajímejte se i o to, kolik spotřebuje vody. Dále je třeba ptát se na hlučnost, zkontrolujte členění vnitřního prostoru a zeptejte se na další funkce, které myčka má a které vám mohou usnadnit mytí nádobí. 

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *