Jak vybrat vysavač?

Jak vybrat vysavač?

V domácnosti oceníme mít řadu pomocníků. Vedle ručního mixéru nebo stěrače na okna k nim patří i kvalitní vysavač, který by měl být především skladný, praktický a plně funkční. Musí nám být neustále po ruce a neměl by se složitě vytahovat ze skříně. Většinou ho potřebujeme v okamžiku, kdy se rozbije sklenička nebo rozsypeme hlínu z květináče čili potřebujeme jeho rychlý zásah. Nabízí se proto otázka, jak vybrat vysavač, který bude splňovat veškeré naše požadavky? 

Při zahájení výběru ideálního vysavače se nám nabídne mnoho možností. Už dávno neplatí, že vysavač se nabízí pouze v jedné variantě. Existují tyčové vysavače, bezsáčkové nebo sáčkové, také s vodní filtrací nebo robotické vysavače, které obstarají všechnu práci za vás. Pro jaký se rozhodnete vy? 

Seznamte se s druhy vysavačů 

Podlahové sáčkové vysavače 

Starou dobrou klasikou jsou podlahové sáčkové vysavače. Pokud jste ze staré školy nebo s tímto druhem vysavačů máte pouze kladnou zkušenost, pravděpodobně po něm sáhnete. Stejně jako jiné verze, má i tento své plusy a mínusy.  

Při výběru toho správného klaďte důraz na délku kabelku a na automatické navíjení, které vám usnadní práci s vysavačem. Co by vás také mělo zajímat a co by ideální podlahový sáčkový vysavač měl mít je možnost regulace výkonu. Klíčová je také velikost vysavače a jistou roli při výběru hrají i pogumovaná tichá kolečka, jež opět zvýší vaše sympatie k němu.  

Podlahové bezsáčkové vysavače 

Jeho možná lepším bratrem je podlahový bezsáčkový vysavač. Hlavní rozdíl tkví v tom, že do tohoto typu nebudete muset pořizovat sáčky. Vyprazdňování je velice snadné a při velké nádobě se k tomuto kroku nemusí přistupovat často.  

Je důležité, aby podlahové bezsáčkové vysavače měly cyklónovou technologii. Díky ní bude zajištěno oddělení prachu od silného proudu vzduchu a uskladnění prachu do cyklónové nádoby.  

Tyčové vysavače 

Stále oblíbenější jsou tyčové vysavače, které jsou bezesporu velice praktickými společníky. Manipulace s nimi je víc než snadná, jsou vždycky k ruce, jejich skladnost je až fantastická a díky jejich složení se vejdou prakticky kamkoliv. Jejich hlavním benefitem je, že nejste omezováni délkou kabelu, s čímž se u výše zmiňovaných potýkat musíte.  

Co vás při výběru musí zajímat, tak doba provozu, po jakou zvládne být nabitý. Bylo by velmi nepraktické, kdybyste museli vysavač nabíjet po vyluxování jedné místnosti. Co také hraje roli, tak jeho hmotnost.  

Vysavače s vodní filtrací 

Mezi nabízenými vysavači narazíte také na ty, které se pyšní vodní filtrací. Jedná se o pomocníka, s jehož pomocí budete vysávat prach opravdu nejefektivněji. Jelikož nečistoty sbírá do nádoby s vodou, nestane se, že by se prach vzedmul do vzduchu či ještě někdy někde dělal neplechu. Proto jsou vysavače s vodní filtrací tou nejlepší volbou pro alergiky.  

Skvěle si poradí nejen s prachem, ale také s popelem.  

Robotické vysavače 

Co je dnes naprostým hitem a co preferují hlavně lidé, kteří na uklízení domácnosti nemají zrovna čas, jsou robotické vysavače. Jedná se o společníky, kteří si doslova žijí vlastním životem. Jen se zapnou a vysavač sám vysaje celou místnosti, ne-li dům bez vaší přítomnosti nebo jakékoli pomoci.  

Jak je to možné? Jednoduše. Ukrývají v sobě navigaci s velice propracovanými senzory. Některé z nich mají dokonce i mopování, což znamená, že nejen vysají, ale zároveň také vytřou. Tuto funkci ocení nejen časově vytížení jedinci, ale také ti, kteří mají domácí mazlíčky zanechávající prakticky neustále hromadu chlupů. Abyste sami nemuseli “létat” s vysavačem několikrát během dne, s pomocí toho robotického budete mít o starost méně. 

DÁLE BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT 

Jak vybrat ledničku? 

Jak vybrat koberec? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *