Sazby hypoték klesají

Sazby hypoték klesají

Pokud si chcete koupit vlastní bydlení, pravidelně sledujete aktuality na trhu s nemovitostmi. Moc dobře si uvědomujete, že dnes není snadné získat hypoteční úvěr, přesto se o to chcete pokusit. Není to rozhodně nic nemožného, jenom by se vám hodilo, kdyby hypoteční sazby nebo ceny nemovitostí klesly. Nejen hypoteční sazby, ale také ceny nemovitostí jsou totiž nyní na svém vrcholu. Máme pro vás ale dobrou zprávu, jedna věc klesla, a to hypoteční sazby.  

Podle posledních informací opravdu výrazně a znatelně klesají hypoteční sazby. I když však hypoteční sazby klesají, o trhu s nemovitostmi lze říct, že pěknou dobu stagnuje. Lidé nemají o nemovitosti zájem, i když hypoteční sazby klesají. Důvodem je to, že lidé nechtějí investovat do bytových jednotek, které pořídí za desítky milionů korun.  

I když v poslední době hypoteční sazby opravdu klesají, v zájmu lidí se to bohužel neodráží, Během září letošního roku si sjednalo hypotéku o dvě stě lidí více než v srpnu, což není zrovna dobrý výsledek, kterým by se banky mohly chlubit. Je však třeba konstatovat, že v září bývá obecně menší zájem o hypotéky. Je přece po letních prázdninách, které bývají po finanční stránce hodně tíživé.  

Jaká je aktuálně průměrná úroková sazba u hypoték?  

V souvislosti s klesajícími hypotečními sazbami se lidé ptají, jaká je aktuálně průměrná úroková sazba u hypoték? Podle všeho se nyní hypoteční sazba nachází na hodnotě 2,47 procent, což je nejnižší sazba letošního roku. Pro srovnání na začátku roku dosahovala hypoteční sazba skoro tří procent, za posledních osm měsíců se snížila o půl procentního bodu.  

Levnější hypotéky lidi nelákají 

I když lze říct, že hypotéky jsou opět o něco levnější, zájem lidí to nebudí. I když banky zlevní i několikrát po sobě, stejně to s lidmi nehne. Lidé začnou žádat o hypotéky až v době, kdy začnou klesat ceny nemovitostí, což podle všeho nebude tak brzy. Nebo je to jen otázka spekulací? Je to snad jen obrovská bublina, která zanedlouho praskne? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *