Jak pěstovat podzimní vřes

Jak pěstovat podzimní vřes

Zahrada nemusí být během podzimu smutná a bez rostlin. I během podzimu může zářit nevšedními, ne zrovna podzimními barvami. Pokud se rozhodnete pro krásnou barevnou podzimní zahradu, rozhodně byste na ni měli vysázet kromě jiřin také vřesy, které se dobře snáší s prvními zimními mrazíky a vydrží tak klidně až do prvních prosincových dnů. Abyste vřesy zasadili správně a správně se o něj starali, poradíme vám, jak na to. 

O vřesech se ví, že rozkvétají jako jedny z posledních rostlin na konci léta a kvetou až do velice pozdního podzimu. I to je ostatně důvod, proč vřesy sídlí na okenních parapetech nebo na balkonech právě v současné době. Jestliže jste doposud vřesy nepěstovali, ale opravdu byste je pěstovat chtěli, poradíme vám.  

Klíčem k úspěchu je půda 

Aby vřesy rostly bez problémů a aby se jim dařilo, potřebují ke svému spokojenému životu hlavně kyselou půdu, proto jim ji dopřejte. Inspirujte se přírodou a přichystejte půdu takovou, v jaké vřesy rostou ve volné přírodě. Vřesy rostou zásadně na borovém nebo vyschlém rašeliništi, proto připravte této krásné podzimní rostlině propustnou výživnou, a hlavně kyselou půdu, která bude mít pH vysoké až 6.  

Nemusíte samozřejmě substrát připravovat sami doma, stačí, když zamíříte do zahradnictví, kde se tento substrát prodává určený přímo vřesům.  

Jak vřesy pěstovat 

Vřesům se daří hlavně na slunném stanovišti. Pokud ho sázíte do venkovních záhonů, daří se mu hlavně poblíž rododendronů nebo azalek, případně v blízkosti jehličnanů. Co se týče zalévání, vřes není zrovna fanoušek vody. Stačí ho tedy zalévat opravdu jen mírně. Stejně mírně ho také přihnojujte, ale používejte jen hnojivo, které neobsahuje vápník.  

Aby se mu dařilo, po zimě, ideálně brzy na jaře, mu výhony zkraťte, a to zhruba o jednu třetinu.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *