Tipy, jak pečovat o zahradní nábytek

Tipy, jak pečovat o zahradní nábytek 

Pořídit si skutečně stylový zahradní nábytek, k tomu dobře ladící závěsné křeslo je sice hezké, ale abyste z jejich komfortu těžili po dlouhé roky, musíte se o luxusní zahradní nábytek také náležitě starat. No, ono to velmi často není jenom o otření prachu, kdepak. Někdy je zapotřebí toho udělat daleko, daleko víc.  

Dřevo nezapomeňte ošetřovat 

V současné době rozdělujeme nábytek na několik druhů, a to na ratanový, kovový, plastový, dřevěný a také dřevoplastový. Každý jeden typ vyžaduje trochu jinou údržbu. Nejnáročnější z pohledu údržby je pravděpodobně dřevo, kde se ještě liší konkrétní údržba v tom, jaký druh dřeva byl vlastně použitý.  

Obvykle se provádí ošetření dřevěného venkovního nábytku nejdříve měsíc po pořízení a poté v průběhu užívání. Je to velmi důležitý krok, protože dřevo jako takové je stále živý organismus, který se neustále mění, proto mu dopřejte výživu, zajišťující dlouhou životnost i odolnost proti počasí a dalším vnějším vlivům.  

Kov vydrží všechno, ale… 

Mezi materiály pyšnící se skutečně dlouhou životností patří také kov. Mezi majiteli zahradního nábytku se povídá, že vydrží všechno. Ano, to je sice pravda, ale také se o kov musíte řádně starat. A nezáleží na tom, jestli je to tradiční ocelový nebo hliníkový model.  

Jelikož i kov může podlehnout vnějším vlivům, ať už je to déšť nebo jiný výkyv počasí, dopřejte mu ošetření proti korozi.  

Ratan už není tolik náročný 

Jelikož se v posledních letech sází na přírodní materiály, ani svět bydlení tento trend nijak neminul. V současné době se při výběru zahradního nábytku dává přednost hlavně tradičnímu ratanu, který na vaši zahradu přinese kousek toho pravého orientu.  

Z pohledu údržby navíc nemluvíme o ničem, co by bylo extrémně náročné. Naopak. Snažte se ho jen správně umístit a budete mít prakticky po starostech. Nedávejte ho na přímý déšť, kde by dlouho nevydržel. A v zimě ho ochraňte před mrazem.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *