Výkup nemovitostí naprosto změnil pravidla hry na trhu

Výkup nemovitostí naprosto změnil pravidla hry na trhu 

Když se člověk dříve potřeboval „zbavit” nemovitosti, jednoduše ji vyfotil a hodil na internet, například na nějaký inzertní portál. Případně se oslovil realitní makléř, ale tomu se musela přislíbit provize z prodeje, což se mnohým zkrátka a dobře nelíbilo. Jenže poté došlo k jedné věci, a sice k objevení výkupu nemovitostí. Rychlá cesta k penězům i rychlá cesta k tomu, abyste prodali svůj byt, chalupu nebo pozemek, který držíte ve svém majetku. A došlo k rapidní změně pravidel hry.  

Po vzoru amerických realitních kanceláří 

Výkup domu nebo výkup chaty či chalupy se stal jednoznačně trendem. Lidé ocenili nejen to, že byla nemovitost prakticky za pár dnů pryč, ale i rychlost peněz, které přistály v rukou původního majitele. Najednou přišla možnost, jak udat i takový objekt, který byl zatížen exekucí, věcným břemenem nebo byl dán do dražby.  

Trend k nám doputoval po vzoru amerických realitních kanceláří, které tehdy začaly nabízet výkupy za velmi výhodných podmínek. U nás se však nabídka nevztahovala pouze na dlužníky, ale také na ty, kteří zkrátka a dobře nechtěli s prodejem nemovitosti otálet a chtěli ji skutečně udat co nejrychleji.  

I když je pravdou, že se při využití výkupu nemovitostí nezíská celých 100 %, pořád je získaná částka velmi příjemná, vezmeme-li v potaz i onu rychlost, s jakou se dům či chalupa prodá. 

Vyplácí se pospíchat pomalu 

Když člověk svolí k výkupu nemovitostí, tak většinou z jednoho prostého důvodu – proto, že potřebuje peníze ihned. Tlačí ho dluhy, touží po penězích nutných k investici nebo jsou ve hře jiné důvody, proč už nemovitost nechce mít ve svém majetku. Odborníci se však shodují na tom, že do jisté míry bychom měli pospíchat pomalu. A měli bychom si v nejlepším případě zjistit, jaká je aktuální situace na trhu. 

Zejména se vyplatí zjistit si případnou cenu, jaká se na podobné nemovitosti vztahuje. Tím si můžete udělat představu o možném zisku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *