Co je to konzolový stolek a jak ho správně vybrat

Co je to konzolový stolek a jak ho správně vybrat 

Přemýšlíte nad tím, že si svou domácnost zařídíte zase o nový kousek nábytku? Moderní jídelní stůl už má své místo ve vaší jídelně, konferenční stolek dřevo kov zase v obývacím pokoji, ale chodba je tím, co zeje prázdnotou? Nabízí se tradiční konzolový stolek, který si nachází svou cestu nejen do moderních, ale také vintage domácností. Učaruje jistě i vám, a to hlavně díky tomu, že se kombinace s jinými materiály zkrátka nebojí. 

Co je to konzolový stolek 

Nabízí se otázka, co je to vlastně konzolový stolek. Mluvíme o dlouhém, mělkém stolu, který bývá velmi často umístěný na stěně nebo za pohovkou. Průměrná výška je necelých 80 centimetrů, ale obecně má tímto parametrem odpovídat hlavně vašim potřebám.  

Ostatně výška a délka konzolového stolku jsou dva parametry, které budete řešit v případě, že se rozhodnete tento kousek koupit. Pokud neumístíte kus nábytku do chodby nebo vstupní haly, ale plánujete ho umístit za pohovku, odrážejte se právě podle pohovky.  

Co hraje roli při výběru konzolového stolku 

Při výběru konzolového stolku hraje roli několik faktorů. Jedním z nich je bezesporu materiál, který by měl co nejvíce zapadat k tomu, co již doma máte. Zaměřte se na texturu nebo hloubku. Různé materiály přináší různé podoby tohoto kusu nábytku, který budete do jisté míry brát jako odkládací.  

Jestliže jste majitelem méně prostorné domácnosti, důležité pro vás bude i to, jestli se do konzolového stolku budou moct odkládat také taburetky jako možnost dalšího sezení v případě, že k vám dorazí početnější návštěva.  

A samozřejmě rozhodující je i jeho celkové provedení včetně polic nebo jeho tvar. Nejčastěji se pořizuje alternativa ze skla a kovu, ale v mnoha domácnostech jsou otevření kapce extravagance a osobitosti. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *