Batáty můžete pěstovat v květináči i na zahradě

Batáty můžete pěstovat v květináči i na zahradě 

Zejména pokud máte nakročeno ke zdravému stravování, určitě vás zajímá, jak můžete pěstovat batáty. Sladké brambory, které jsou však po nutriční stránce velmi zajímavé, nemusíte nutně kupovat v supermarketech, kde se vám navíc nikdo nezaručí za způsob, jakým byly vypěstované. Domácí pěstování však není nijak složité, můžete tak učinit jak na zahradě v záhonech, tak případně na domácím balkoně v květináči. 

Klíčení jako první bod návodu o pěstování 

Možná se domníváte, že batáty jsou poněkud novou zeleninou, ale není tomu tak. Mluvíme o staré známé potravině, která se do Evropy dostala hodně dávno. Dnes se vypichují především jejich pozitivní vlastnosti vyplývající z jejich složení, které tvoří vláknina, betakaroten, draslík, železo i řada vitamínů. 

Pokud vás už omrzelo jejich nakupování (vždyť takové batáty skutečně „lezou” do peněz), můžete je naklíčit. Stačí, když batáty vystavíte světlu a klíčení na sebe nenechá dlouho čekat. Hlíza obsahuje veškeré potřebné živiny čili nemusíte pořizovat žádné hnojivo nebo podobné podpůrné ingredience pro úspěšné pěstování. 

TIP: Jak pěstovat anturie?

Sázení batátů v polovině května 

Ať už se rozhodnete pro sázení batátů do záhonů zahrádky, nebo dáte přednost květináčům, k sázení batátů by mělo dojít v druhé polovině května, kdy je už jasné, že mrazíky odezněly a kdy jsou nejen teploty, ale také sluníčko poměrně stabilními.  

Batáty se totiž pěstují vždy na plném sluníčku na teplém stanovišti, které by mělo být zároveň chráněné před větrem. Zeminu volte v nejlepším případě humózní a dobře propustnou.  

Sklízení přichází na řadu na podzim 

Stejně jako u klasických brambor, i u batátů přichází čas na jejich sklízení na podzim, kdy zaschnou rostliny. Než je začnete zpracovávat, je dobré je nechat ve stínu oschnout. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *