Provensálský styl rovná se pohoda a klid

Provensálský styl rovná se pohoda a klid 

Chcete se pustit do proměny svého vlastního domova a chcete z něj vykouzlit místo, které by bylo synonymem klidu a pohody? Pak byste měli vsadit na provensálský styl bydlení, který sedne do každé místnosti a díky využití světlých tónů barev opticky zvětší i rozměrově malé prostory. Hodí se tedy i do menších bytových jednotek, nejen do velkých rodinných příbytků.  

Inspirujte se jihovýchodní Francií 

Provensálský styl má své kořeny v půvabné a také velmi malebné Francii, konkrétně v jihovýchodním regionu. Panuje se velmi útulná, odlehčená a také hřejivá a uklidňující atmosféra, která se tím pádem hezky protkává do tohoto stylu bydlení.  

Pokud se rozhodnete pro provensálský styl, v nejlepším případě byste měli skloubit přírodu a také venkovskou idylu, která na jihovýchodě Francie kraluje. Pojďme si více přiblížit tento styl bydlení, aby se vám snáze zakomponovat do interiéru.  

Bílé barvy a pastelové odstíny 

Jak už bylo zmíněno, provensálský styl bydlení si hraje především se světlými odstíny. Proto se nejvíce sází na bílé barvy. Pokud je však bílá pro vás synonymem nudy, do popředí se dostanou také pastelky neboli pastelové barvy.  

I když můžete fantazii upustit uzdu, přesto jsou tou nejlepší volbou barvy jako šedá, starorůžová nebo typická levandulová, která je pro tento kraj obecně něčím, co se dá nazvat tradicí nebo klasikou. 

Patina hraje hlavní roli 

Kromě světlých odstínů byste měli vsadit také na patinu, bez kterého by provensálský styl bydlení nebyl provensálským bydlením. Při výběru podlahy dejte přednost světlému typu dřeva, v případě dlaždic se držte stejně „při zemi”.  

Ona zmiňovaná patina by měla být nedílnou součástí zvoleného a vybraného dřevěného nábytku, případně v podobném duchu může být zpracovaná nebo vyrobená pohovka s dominantními područkami. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *