Stinné pokojové rostliny

Jaké pokojové rostliny snesou i stín?

Bez pokojových rostlin by byly domácnosti neúplné. Raději si vždy pokojové rostliny do své domácnosti pořiďte, ať se doma cítíte příjemně. Než si však koupíte pokojovou kytičku, vše si o ní zjistěte. Každá kytička potřebuje něco jiného, každá vyžaduje něco jiného. Pokud jí nebudete dopřávat to, co si zaslouží, bohužel vám nebude krásně kvést. Většina pokojových rostlin miluje sluníčko, ale většinou potřebujete květinou rozjasnit stinný kout obývacího pokoje. Jaké pokojové rostliny tedy snesou i stín?

Aby vám pokojové rostliny dlouho vydržely a aby vám dlouho rostly, musíme jim dopřát to, co vyžadují. Ne každá pokojová rostlina snese stín. Proto vám přinášíme několik druhů pokojových rostlin, které stín doslova milují.

Aglaonema jako stříbrně oděná kráska

Nebudeme zde vyjmenovávat klasické stálezelené pokojové rostliny, jako je zamioculcas nebo monstera, o nichž každý ví, že jsou to pokojovky milující stín i sluníčko. Raději zmíníme nové zajímavé druhy pokojových rostlin, které ve svých domácnostech nemá jen tak někdo.

Jestli chcete rozzářit tmavý roh pokoje, sáhněte po stříbrně oděné aglaonemě, která při správné péči vydrží klidně i deset let. Jedná se o stálezelenou rostlinu, jejíž listy jsou krapet posety stříbrem. Je nízká, přesto bohatá, hodí se tedy zejména na nějaký stolík do rohu místnosti v domě.

Krása tenury se skrývá v nenáročnosti

Další unikátní pokojovou rostlinou, která dobře snáší stín, je tenura. Roste vzpřímeně, vyhovuje jí jak stín, tak i sluníčko či polostín. Květy nejsou zcela zelené, i to ji dělá jedinečnou a krásnou. I když rostlina roste vzpřímeně, jsou to spíše nízké, zakrslé květiny, které se hodí například do koupelny nebo do ložnice.

Břečťan snese cokoliv

Pokud toužíte po stoprocentně odolné květině, zamilujete si břečťan. Právě tato pokojová rostlina snese úplně všechno. Má členité listy, které hojně rostou. Jestli se vám stane, že nějaký list uschne, jen ho utrhněte a vyčkejte pár týdnů. Nový, zdravý list se zanedlouho objeví. Jak jsme zmínili, snese skutečně všechno. Stín jí nevadí, stejně jako jí nevadí sluníčko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *