Stavba foliovníku

Postavte si fóliovník, poradíme jak

Zahrádkářská sezona započala zhruba před měsícem, ovšem až nyní přišel čas na pěstování zeleniny. Mrkve, petržel nebo cibuli už jsme zasadili během dubna, nyní je načase zasadit mnohé další druhy zeleniny, například okurky, rajčata nebo papriky. Pro zmiňované druhy bylo venku stále poměrně chladno, právě okurky, rajčata a papriky se zpravidla sází až v květnu, kdy je jisté, že nepřijdou zimní mrazíky. Zmíněné druhy zeleniny totiž potřebují obrovské množství tepla, jenom tak bude pěstování a jejich růst bezproblémový. Abyste je pěstovali v teplém prostředí, zasaďte je do fóliovníku.

Fóliovník je naprosto skvělá věc. Jedná se o „domeček pro zeleninu“, v němž se lehce udržuje potřebná a vyžadovaná teplota. Navíc právě ve fóliovníku jsou jednotlivé druhy zeleniny chráněny před jakýmikoliv škůdci a bakteriemi, tudíž během pěstování nemusíte používat žádné chemické postřiky.

Fóliovník bohužel není levnou záležitostí, proto si ho většina domácích kutilů postaví sama. Je to naprosto jednoduché, zvládne to skutečně každý.

Co budete potřebovat pro stavbu fóliovníku?

Než se pustíte do stavění fóliovníku, potřebujete vědět, co budete potřebovat. Základem jsou samozřejmě latě a prkna, dále taky panty, aku vrtačka, bruska, úhelník a metr s tužkou. Než se pustíte do práce, fóliovník si navrhněte a nakreslete, podle mír si uřežte prkna a následně je taky obruste, ať se vám při práci nezadře do prstu tříska. A poté se pusťte do montování.

Jak na to

Nejdříve si postavte a smontujte základ fóliovníku, který bývá většinou ve tvaru obdélníku. Poté se dá do kupy konstrukce, která má většinou tvar písmene „A“. Základ a konstrukci k sobě přišroubujete, ale tak, aby se konstrukce mohla odklápět. Vhod vám přijdou panty. V posledním kroku na konstrukci natáhněte pevnou, průsvitnou fólii a máte hotovo. Pěstování ve fóliovníku může začít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *