Seznamte se se zenobií poprášenou, zajímavou vřesovištní rostlinou

Seznamte se se zenobií poprášenou, zajímavou vřesovištní rostlinou

Na mnohých zahradách se nachází velice zajímavé kouty, kterým se říká vřesoviště. Jedná se o kouty zahrad, kde rostou hlavně vřesovištní rostliny, které vyžadují podobné podmínky pro spokojený růst. Půda je na těchto místech většinou kyselá, klidně může být kyselost pH až 6. Přesně taková půda totiž rostlinám, které zde žijí svůj život, vyhovuje. Kromě klasického vřesu, který samozřejmě patří k vřesovištním rostlinám, bychom na vřesovištích našli velice zajímavou rostlinu nazvanou zenobie poprášená. Také se této rostlině velmi často říká vřesenec. Pod jakým názvem znáte rostlinu vy?  

Vřesovištní rostlina zvaná zenobie poprášená nebo také vřesenec je velice zajímavá rostlina s odstávajícími větvemi a namodralými listy. To vše doplňují hrozny bílých kvítků. Je třeba poznamenat, že se jedná spíše o dřevinu, která se hodí hlavně do polostinných skupin vřesovištních květin.  

Pokud potřebujete na svou zahradu zasadit rostlinu, která upoutá na první pohled, vřesenec je rozhodně ta nejlepší alternativa.  

Více o zenobii poprášené 

Rostlina či respektive keř může dorůst do výšky až jednoho metru. Jeho obvyklá výška však dosahuje půl metru či o malinko více. Jeho tvar je polokulovitý, listy jsou dlouhé, vejčité, stálezelené a nádechem modré barvy. Nejvíce zaujmou však zmiňované květy, které rostou v hroznech. Jsou krásně bílé a zároveň drobné, jejich tvar je krapet zvonkovitý.  

Rostlina kvete hlavně během léta, tedy v období července a parného srpna. 

O pěstování vřesence 

Ideální půda by měla být hlinitá a písčitá a také kyselá, jak již bylo zmíněno. Ovšem kyselá půda se na vřesovištích nachází pravidelně. Sice keři sluníčko tak moc nevadí, více nadšená by rostlina byla za polostín. Co však miluje, tak je vlhkost, proto jí vlhkost dopřejte. Díky vaší skvělé péči bude keř dekorativní i během zimních měsíců, i když nebude kvést. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *