Rady a tipy, jak vymalovat svépomocí

Rady a tipy, jak vymalovat svépomocí

Žádné zdi nevydrží být krásně namalované věčně. Během každodenního života se stěny špiní a žloutnou, proto bychom měli jednou za pár let vymalovat zdi v interiéru. Pokud patříte k lidem, kteří nechtějí volat malíře pokojů, kteří by jim pokoje vymalovali poměrně rychle, ale samozřejmě za poplatek, nezbývá vám nic jiného, než se pustit do malování pokojů svépomocí. A aby vám to šlo opravdu od ruky, poradíme vám, jak na to.  

Možná si říkáte, že do konce roku byste už malovat neměli, protože zdi v interiéru rychle neuschnou. Pravdou však je, že právě současné počasí je jako dělané na vymalování domácnosti. Domácnosti jsou vytápěné, tudíž zdi v interiéru krásně a rychleji schnou.  

Nejdůležitější je zvolit barevné tóny 

Abyste byli s malováním interiéru opravdu spokojení, je důležité, abyste vybrali dobře ladící barevné tóny. Pokud jednotlivé barvy nebudou k sobě ladit, bude malování zcela zbytečné a budete se do toho muset pustit znovu. Jaké barvy zvolíte, to je jen otázkou vašeho vkusu. Pravdou však je, že barvy ovlivňují náš život, proto si o jednotlivých barevných odstínech zjistěte něco více.  

Kolik koupit barvy? 

Abyste se mohli pustit do malování, je třeba vědět, kolik barvy potřebujete koupit. Potřebné množství barvy je možné naštěstí vypočítat, a to podle natíraných ploch a údajů o průměrné vydatnosti.  

Co při malování použít? 

Chcete, aby jednotlivé zdi vašich pokojů byly vymalovány opravdu dokonale? Pak je nutné sáhnout po tom správném štětečku nebo válečku. Rohy místností nebo prostory kolem zásuvek a vypínačů se malují štětcem, zbylé, velké plochy se malují klasickým válečkem. Na trhu se však najdou mnohé typy válečků, proto se poraďte se zkušeným prodejcem, který vám navrhne ideální typ válečku pro vás, který vám zaručí dobré výsledky. Podobně vám poradí se štětcem. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *